۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۰۱
کد خبر: 83245176
T T
۰ نفر
همایش روحانیون مناطق زلزله زده اورامانات برگزارشد

كرمانشاه- ایرنا- همایش روحانیون و طلاب مناطق زلزله زده اورامات با حضور هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه روز شنبه در سرسرای اجتماعات كتابخانه محمد رسول الله (ص) جوانرود برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه جوانرود در این همایش با تقدیر از زحمات و تلاش های بازوند گفت: استاندار كرمانشاه با روحیه جهادی زحمات زیادی در مناطق زلزله زده كشیده و می كشند كه جای قدردانی دارد.
ماموستا ملا احمدفخری، از توجه ویژه استاندار كرمانشاه به روحانیون و مسائل فرهنگی و اجتماعی استان قدردانی كرد.
فرماندار جوانرود نیز با تقدیر از زحمات استاندار كرمانشاه گفت: زلزله آبان ماه سال گذشته كه در جغرافای وسیعی از استان رخ داد بحران عظیمی بود كه اگر مدیریت صحیح و جهادی استاندار كرمانشاه وهمراهی و حمایت تمام ملت شریف ایران و بالاخص ائمه جمعه و جماعات و پیگیرهای نماینده مجلس نبود به یك بحران تبدیل می شد.
رستگار یوسفی افزود: حضور جدی و فعال استاندار كرمانشاه در مناطق زلزله زده و تشكیل جلسات مستمر شورای هماهنگی مدیریت بحران و متعاقب آن ستاد بازسازی مناطق زلزله زده، بازدیدهای میدانی و دیدار بی واسطه با زلزله زدگان وعینیت بخشیدن به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی برتهدید زلزله به فرصت تنها گوشه ای از اقدام ها و تلاش های بی وقفه استاندار كرمانشاه بود.
وی اظهار داشت: 69 میلیارد تومان تسهیلات كم بهره احداثی، معیشتی، بلاعوض و تعمیری به زلزله زدگان شهرستان جوانرود پرداخت شده و 58 هزار و 720 كیسه سیمان تحویل زلزله زدگان شده است.
امام جمعه پاوه هم با تقدیر از استاندار كرمانشاه گفت: الحق و الانصاف كمترین مسئولی مانند مهندس بازوند بوده كه با روحانیون همراه است و در زلزله آبان ماه 96 نیز وجود ایشان نعمتی برای استان كرمانشاه بود.
ماموستا ملا قادر قادری، به نقش روحانیون منطقه اورامانات در دفاع از اسلام و انقلاب اشاره كرد و افزود: در طول 40 سال از عمر انقلاب اسلامی روحانیون این منطقه با وجود همه همجه های ملی گرایان، تندروها و ... همراه نظام بوده وهستند و در برابر جنایات داعش نیز با عقلانیت مبارزه كرده اند.
نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از زحمات استانداركرمانشاه گفت: تلاش های استاندار در حوزه های مختلف به ویژه در زمان زلزله آبان ماه سال گذشته قابل تقدیر است.
شهاب نادری به نقش روحانیون در جبهه های فرهنگی اشاره كرد و افزود: روحانیون ما با وجود همه مشكلاتی كه داشته و دارند مدافعانی برای اسلام و انقلاب بوده و هستند و امروز بیش از هر زمان دیگری به ارشاد و راهنمایی های روحانیون نیاز داریم.
شهرستان جوانرود با 75 هزار نفر جمعیت در 86 كیلومتری شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 كیلومتری بخش ازگله و 32 كیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد كه 620 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یك هزار و 932 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرد و براساس ارزیابی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی آسیب كلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یكشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسكونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند كه همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تكمیل می كنند.
74538066

سرخط اخبار استان‌ها