۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
کد خبر: 83244877
T T
۰ نفر

زنان ورزشكار سفیران ایران در سطح جهان هستند

۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
کد خبر: 83244877
زنان ورزشكار سفیران ایران در سطح جهان هستند

تهران – ایرنا – با وجود گذشت بیش از شش ماه از پارگی زنجیر دوچرخه و ناكم ماندن كاپیتان زنان ایران در رسیدن به خط پایانی و قرار گرفتن در سكوی قهرمانی بازی های آسیایی 2018 جاكارتا، یادآوری این اتفاق برای دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا آزاردهنده به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، شاید زمانی كه از «فرانك پرتوآذر» سخن به میان می آید كلمه بدشانسی در ذهن ها تداعی می شود. جایی كه قرار بود در بازی های 2018 جاكارتا رقابت های دوچرخه سواری در شش دور برگزار شود اما گرمای هوا مسوولان این دوره از بازی ها را مجاب كرد تا تعداد دورها را كاش دهند.
در دور پایانی و در حالی كه پرتو آذر تندتر از دیگران برای دستیابی به مدال طلا ركاب می زد زنجیر دوچرخه اش پاره شد و از كورس جا ماند اما او از پای ننشست و با وجود تاخیر پنج دقیقه ای در رقابت با نفرات برتر، به عنوان چهارمی بازی های آسیایی رسید. كاپیتان تیم ملی دوچرخه سواری كوهستان ایران چند روز پیش توسط انجمن MWSN به عنوان یكی از سی بانوی تاثیرگذار و قدرتمند ورزش بانوان جهان اسلام انتخاب شد. او مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا را در كارنامه دارد.
وی در گفت گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح ملاك های انتخاب وی به عنوان سی زن برتر جهان اسلام، از قهرمانی و موفقیت هایش در ورزش دوچرخه سواری سخن به میان آورد.
پرتو آذر در این گفت وگو با یادآوری اتفاقات تلخ جاكارتا می گوید: آن روز را فراموش نكردم و هنوز در ذهنم است زیرا با فاصله از رقیبان جلو بودم . می خواستم به طلای آسیا دست پیدا كنم اما زنجیر دوچرخه همراهی نكرد. در آن اتفاق من هیچ تقصیری نداشتم و برخلاف برخی از حرف و حدیث ها تنها كسی كه از پاره شدن زنجیر ضرر كرد من بودم.
وی تصریح كرد: از سال 1391 كه به صورت حرفه ای وارد رشته دوچرخه سواری شدم تا امروز تلاشم این بوده كه در جمع برترین ها باشم و توانستم نخستین مدال دوچرخه سواری بانوان در رقابت های قهرمانی آسیا كسب كنم؛ مدال برنز این رقابت ها خیلی برایم مهم بود.
كاپیتان تیم ملی دوچرخه سواری در زمینه جایگاه كنونی خود در رنكینگ جهانی این رشته گفت: در یك مقطع در صدر رنكینگ آسیا در بین صد نفر برتر جهان بودم اما اكنون به خاطر شركت نكردن در برخی تورنمنت ها در بین چهار ركابزن زن آسیا قرار دارم.
دارنده مدال برنز رقابت های قهرمانی با بیان اینكه در مرداد ماه سال 98 مسابقات انتخابی بازی های المپیك 2020 دارم گفت: یكی از مهمترین راهكارها برای كسب سهمیه المپیك در سال آینده میزان سرمایه گذاری فدراسیون و وزارت ورزش در این رشته است. اگر توجه ویژه ای به دوچرخه سواری شود بدون شك امید زیادی به حضور در توكیو دارم. مرداد ماه بدون شك زمان نتیجه گیری و ثمر بخشی میزان سرمایه گذاری در رشته دوچرخه سواری است.
پرتوآذر در زمینه انتخابش توسط توسط انجمن MWSN به عنوان یكی از سی زن برتر جهان اسلام در ورزش گفت: هر چند كه افتخاراتی كه كسب كردم با برخی از بانوان ورزشكار ایرانی قابل مقایسه نیست اما اهمیت تلاش ورزشی من آن است كه توانستم به عنوان نخستین زن ایرانی و شاید زن مسلمان در این رشته مدال بگیرم.
او در پایان تصریح كرد: قرار گرفتن در بین سی زن برتر جهان اسلام در ورزش تنها یك عنوان نیست بلكه یك افتخار برای بانوان ایرانی است زیرا خارج از مرزها برخی تبلیغات علیه شهروندان ایران به ویژه بانوان پیش زمینه های منفی ایجاد كرده است. بانوان ایرانی ورزشكار در افتخار آفرینی در سطح جهان سفیرانی هستند كه واقعیت های جامعه را در سطح جهان مخابره می كنند.
ورزشی**2052**9118**
۰ نفر