۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۵۲
کد خبر: 83231173
T T
۰ نفر
راه یاب ملل مریوان به لیگ برتر والیبال كشور صعود كرد

سنندج - ایرنا - تیم والیبال راه یاب ملل مریوان با پیروزی مقابل شهداب یزد ضمن كسب جواز حضور در فینال رقابت های لیگ یك، به صورت مستقیم به رقابت های لیگ برتر والیبال در سال آینده راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سومین بازی میان این دو تیم در مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال لیگ دسته یك كشور عصر امروز به میزبانی مریوان برگزار شد.
در این مسابقه كه در سالن 1200 نفری زاگرس مریوان و در حضور شمار زیادی از هواداران راه یاب ملل برگزار شد، شاگردان آرش صادقیانی با اقتدار و با نتیجه سه بر صفر موفق به شكست حریف یزدی خود شد.
تیم راه یاب ملل مریوان با این پیروزی ضمن صعود به فینال لیگ دسته یك والبیال باشگاه های كشور، به لیگ برتر والیبال كشور در فصل آینده نیز صعود كرد.
تیم راه یاب ملل ملل در بازی اول نیز برابر تیم شهداب یزد با نتیجه سه بر یك به پیروزی رسیده بود اما در بازی دوم كه در یزد برگزار شد با نتیجه سه بر صفر مغلوب حریف شد تا كار دو تیم برای صعود به لیگ برتر به بازی سوم كشیده شود.
تیم راه یاب ملل مریوان در این بازی ست اول را با نتیجه 25 بر 22، ست دوم را با نتیجه 25 بر 20 و ست سوم را با نتیجه 25 بر 11 را به نفع خود به پایان رساند.
با این نتیجه تیم راه یاب ملل مریوان باید در فینال لیگ دسته یك به مصاف تیم سپاهان اصفهان برود، تیمی كه در بازی های قبلی 2 بار از تیم راه یاب ملل مریوان شكست خورده بود.
به گزارش ایرنا، والیبال لیگ دسته یك قهرمانی باشگاه های كشور در چهار گروه به ‌صورت دوره‌ای و رفت‌ و برگشت برگزار شد و تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله دوم صعود كردند.
در گروه یك تیم های میلاد نور رامسر، نماینده نور، شهروند نكا، توپكا بابلسر و ژلانو آق قلا، در گروه دوم نیز تیم های افق قم، مقاومت تهران بزرگ، شهدای رامسر، شهرداری كرج و ملوان حضور داشتند.
در گروه سوم، تیم های نماینده اراك، راهیاب ملل مریوان، نماینده اصفهان، كاشی كاژه كرمانشاه، شهرداری قزوین و مقاومت مهاباد و در گروه چهارم نیز تیم های شهداب یزد، صنایع یزد، خاتم جوان اردكان، لاستیك بارز كرمان و مرزداران سیستان و بلوچستان هم ‌گروه بودند.
باشگاه راه یاب ملل اكنون از 2 تیم والیبال و یك تیم فوتبال بانوان حمایت می كند كه تیم های والیبال در لیگ دسته یك و تیم فوتبال بانوان در لیگ برتر حضور دارند.
7354/9102