۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۱۱
کد خبر: 83223460
T T
۰ نفر

اجتماعی سازی، سیاست محوری شهرهای جدید است

۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۱۱
کد خبر: 83223460
اجتماعی سازی، سیاست محوری شهرهای جدید است

بوشهر- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شكل گیری مناسب هویت و اجتماعی سازی، سیاست محوری برای شهرهای جدید كشور است.

به گزارش ایرنا، حبیب الله طاهرخانی روز سه شنبه در آیین افتتاح پنج پروژه عمرانی در شهر جدید عالیشهر استان بوشهر افزود: شكل گیری اجتماعی یكپارچه عامل مهم در شهرهای جدید است تا شهروندان این شهرها بتوانند به محل سكونت خود افتخار كنند.
وی بیان كرد: در ارتباط با ایجاد هویت نیاز است كه با احداث مكان های فرهنگی و دارای بعد اجتماعی زمینه تحقق این مهم فراهم شود.
طاهرخانی ادامه داد: اینكه شهروندان ساكن در شهرهای جدید یكدیگر را بشناسند و با هم وارد تعامل شوند این مهم نیز زمینه سازهویت است و باید به آن توجه ویژه شود.
وی اظهار داشت: شهرهای جدید نیازمند المان هستند و در تحقق این رویكرد اجرای برنامه های فاخر می تواند المان سازی باشد.
طاهرخانی ادامه داد: احداث مجتمع فرهنگی هنری آفتاب در عالیشهر نیز در همین ارتباط صورت گرفته و می توان با اجرای برنامه های فاخر همچون گذشته عالیشهر را شهر جدید سرآمد در كشور قلمداد كرد.
وی اضافه كرد: احداث ساختمان های هویت ساز در شهرهای جدید باید در مقابل احداث ساختمان بصورت تیپ در اولویت قرار گیرد.
طاهرخانی گفت: همچنین مدیران شهرهای جدید باید در قالب رویداد سازی با هدف ایجاد سرزندگی در این شهرها مردم را از فضای خانه به محیط های عمومی بكشانند كه تحقق این مهم نیازمند اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری است.
وی یادآور شد: در این عرصه شهر جدید عالیشهر در سطح كشور پیشتاز است كه این پیشتازی باید همچنان تداوم داشته باشند.
امام جمعه عالیشهر گفت: شهروندان عالیشهر اكنون از نبود جایگاه های پمپ بنزین و سی ان جی مشكلات فراوانی متحمل می شوند كه باید برای حل این مشكل اقدامی اساسی كرد.
حجت الاسلام سید عبدالرضا هاشمی افزود: موضوع ساماندهی شبكه فاضلاب، احداث آرامستان و اشتغال جوانان عالیشهر نیز از جمله مواردی كه از مسئولان ذیربط خواستار پیگیری مجدانه آنها هستیم.
وی بیان كرد: با توجه به اینكه ایجاد اشتغال یكی از شعارهای مهم دولت است انتظار داریم در این زمینه تلاش و جدیت بیشتری در عالیشهر ایجاد شود.
هاشمی ادامه داد: راه اندازی قطار شهری برای تسهیل در ترددهای شهروندان در مسیر عالیشهر- بوشهر با توجه به نقشی مهم كه در پدافند غیرعامل دارد باید در دستور كار جدی مسئولان قرار گیرد.
وی گفت: راه اندازی قطار شهری در مسیر یاد شده می تواند به ماندگاری دانشگاه آزاد در عالیشهر نیز كمك كند.
پنج پروژه عمرانی شهر جدید عالیشهر با 183 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
6043/7212
۰ نفر