۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
کد خبر: 83220443
T T
۰ نفر
بیانیه گام دوم انقلاب راهكارهای عملی توسعه كشور است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تبلیغاتی نیست و در این بیانیه راهكارهای عملی برای توسعه كشور در فصل های مختلف به دولتمردان گوشزد شده است.

علیرضا آشناگر روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دوره اول انقلاب را با جوانان دیروز با افتخار پشت سر گذاشتیم و در مرحله بعد و در ورود به چهل و یكمین سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید این نظام را به جوانان مومن، با جسارت و با انگیزه امروز تحویل بدهیم.
وی خاطر نشان كرد: در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب امید زیادی به جوانان دارند و این بیانیه جنبه تبلیغاتی ندارد و این رهنمودهای حكیمانه فصل الخطابی برای تمامی مسئولان و دولت ها است.

** كانون اصلی بیانیه رهبر انقلاب جوانان هستند
استاندار سمنان گفت: كانون اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند و باید الزام ها و راهكارهای عملی برای ورود جوانان لایق و با سواد به بدنه دولت فراهم شود.
آشناگر تصریح كرد: ساختارهای اداری و نظارتی كشور باید جوان شود و در ساختار سنتی جوانان نمی توانند رشد كنند.

** بیانیه گام دوم انقلاب تاكید بر اصلاح خطاها دارد
استاندار سمنان اضافه كرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تاكید زیادی بر اصلاح خطاها دارند كه البته آرمان های انقلاب قابل تجدید نظر نیست.
آشناگر افزود: رویه ها برای توسعه كشور باید با حفظ چارچوب نظام جمهوری اسلامی اصلاح شود و با رفع خطاهای گذشته برای عزت و سربلندی روز افزون در ایران اسلامی می توان گام برداشت.

** توجه به مشروعیت مسئولان در واگذاری امور
استاندار سمنان افزود: توجه به طهارت و مشروعیت مسئولان برای تصاحب مسئولیت ها و واگذاری امور در بیانیه گام دوم انقلاب تاكید شده و برای تحقق این برنامه می بایست شفاف سازی های دقیقی انجام شود.
آشناگر خاطر نشان كرد: به طور حتم در شفاف سازی ها علاوه بر اقدام های دولت، دستگاه های نظارتی، مطبوعاتی و خبری باید به كمك دولت بیایند.

** توجه به توزیع عادلانه خدمات در كشور
آشناگر گفت: در ارائه خدمات باید ركن عدالت مورد توجه قرار گیرد و تمام نقاط كشور در شرایط مساوی در استفاده از ثروت ملی و خدمات برخوردار شوند.
وی تصریح كرد: مردم باید خدمات دولت را در تمامی نقاط كشور لمس كنند و افزایش مشاركت سیاسی در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاكید رهبر معظم انقلاب است.

** ادامه نهضت علمی در كشور
آشناگر اضافه كرد: در بیانیه گام دوم انقلاب تاكید بسیار فراوانی به ادامه نهضت علمی از سوی جوانان در كشور شده است كه باید نخبگان جامعه به این امر توجه كنند.
وی افزود: نهضت علمی كه نسل اول و دوم انقلاب شروع كردند باید در گام دوم انقلاب ادامه یابد.
استاندار سمنان گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب 25 تا 30 محور از سوی رهبر معظم انقلاب برای توسعه كشور تاكید شده است.
به گزارش ایرنا، حضرت‌ آیت ‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب 24 بهمن امسال در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین كردند.
7339/7408
۰ نفر