۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
کد خبر: 83193654
T T
۰ نفر

بلیت موزه رضا عباسی نیم بها شد

۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
کد خبر: 83193654
بلیت موزه رضا عباسی نیم بها شد

تهران- ایرنا- مدیر موزه رضا عباسی گفت: بلیت این موزه برای بازدید علاقه مندان تا اطلاع ثانوی نیم بها خواهد بود.

آفرین امامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این موزه به دلیل تعمیرات و بازسازی سیستم امنیتی از حدود 6ماه پیش تعطیل بود كه همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب، چهار تالار آن در فاز نخست گشایش یافت.
موزه رضا عباسی كاشانی سال 1356 در خیابان شریعتی - نرسیده به پل سید خندان تهران گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل كاشان، رضا عباسی نامگذاری شد.
وی با بیان اینكه در فاز بعدی تعمیرات تالار طبقه سوم (پیش از اسلام) انجام می شود اظهارداشت: تا تعمیرات اساسی این طبقه، بلیت بازدید از موزه برای گردشگران داخلی به صورت نیم بها به میزان یك هزار و 250 تومان و برای بازدیدكنندگان خارجی هفت هزار و 500 تومان خواهد بود.
مدیر موزه رضا عباسی به معرفی تالارهای مختلف این مكان پرداخت و ادامه داد: تالارهای دوره پیش از اسلام در طبقه سوم، هنرهای اسلامی 1 و 2 در طبقه دوم، نگارگری طبقه اول، خوشنویسی طبقه اول و نیز نمایشگاه موقت در طبقه همكف است.
امامی خاطرنشان كرد: تاكنون به روزرسانی سیستم حفاظت الكترونیكی، سیستم فایر فاكس (آتش نشانی) انجام شده است.
مدیر موزه رضا عباسی همچنین از ایجاد اپلیكشین (نرم افزار) تگینو برای راهنمایی بیشتر از این محل اشاره كرد و گفت: در این نرم افزار اطلاعات دقیق آثار گردآوری شده پس از نصب بر روی گوشی های همراه قابل مشاهده است.
امامی به برنامه های آتی موزه اشاره و خاطرنشان كرد: همزمان با روز درختكاری(15 اسفند) نمایشگاه مینیاتور و درخت وهمچنین با همكاری موزه بانك ملی درصدد هستیم تعدادی از آثار طلا و فلزی باستانی را در معرض دید عموم قرار دهیم.
مدیر موزه رضا عباسی به آخرین جلسه شورای ثبت اشیای سازمان میراث فرهنگی اشاره كرد و گفت: حدود 25 اثر تاریخی این موزه در فهرست آثار ملی كشور قرار گرفتند.
حدود 50هزار شیء تاریخی با ارزش در موزه رضا عباسی نگهداری می شود كه حدود یك هزار مورد آن در معرض دید عموم قرار دارند.
این موزه آثار هنری دوره پیش از تاریخ تا قرن 13 هجری را شامل می شود كه در سه تالار به نمایش گذاشته شده است.
مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه بسیار متنوع است و آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.
آثار موجود در موزه رضا عباسی براساس ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند؛ بنابراین بازدید كنندگان می‌توانند سیر تكامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال كنند. این چینش در میان موزه‌های دیگر ایران منحصر به فرد است.
تهرام/7247//1348/ 1008
۰ نفر