۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۳۹
کد خبر: 83181964
T T
۰ نفر
ایران و اسپانیا بر گسترش تبادل گردشگری تاكید كردند

مادرید- ایرنا- در دیدار روز چهارشنبه «علی‌ اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران با «ره یس ماروتو» وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا در مادرید، گسترش همكاری ها دو كشور در زمینه گردشگری مورد تاكید قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، مونسان برای شركت در سی‌ و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید موسوم به «فیتور» ، صبح چهارشنبه وارد مادرید پایتخت اسپانیا شد.
وی در این دیدار با اشاره به روابط سنتی و تاریخی میان ایران و اسپانیا، خاطر نشان كرد، دو كشور از ظرفیت های قابل توجهی برای همكاری در حوزه های مختلف گردشگری و صنایع دستی برخوردارهستند و تهران برای توسعه همكاری ها با مادرید در این زمینه از آمادگی كامل برخوردار است.
وی با بیان اینكه در 9 ماه نخست سال، 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر كرده اند افزود، ایران جزو 10 كشور اول دنیا از نظر تنوع جاذبه های گردشگری است و در سال های اخیر توسعه صنعت گردشگری یكی از اولویت های اصلی دولت بوده است.
مونسان گفت، با توجه به توانمندی های اسپانیا در خصوص صنعت گردشگری، این موضوع می تواند یكی از حوزه های مهم همكاری میان تهران و مادرید باشد.
وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه این صنعت در اقتصاد این كشور اظهار كرد، در سال گذشته میلادی بیش از 82 میلیون گردشگر خارجی به اسپانیا وارد شدند كه درآمد حاصل از آن 12درصد تولید ناخالص داخلی بود.
ماروتو با اشاره به برنامه های دولت اسپانیا برای توسعه صنعت گردشگری گفت، یكی از برنامه های این كشور، متنوع كردن بازارهای هدف گردشگری است كه ایران در این زمینه مورد توجه قرار دارد از این رو اسپانیا برای تبادل گردشگری با ایران آمادگی كامل دارد.
وی با بیان اینكه اسپانیا برای انتقال تجربیات و اجرای طرح های گردشگری به ایران آماده است، ابراز امیدواری كرد كه این دیدار بتواند مقدمه ای برای شروع همكاری های جدی در این حوزه باشد.
اروپام *4*491**شبس**1613

سرخط اخبار جهان