۲۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۴۴
کد خبر: 83176736
T T
۰ نفر
سیاست حمایت و تقویت مدیران استان را دنبال می كنیم

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: در دوره جدید مدیریتی، سیاست حمایت و تقویت مدیران استان را دنبال می كنیم.

به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، عصر پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در شیراز افزود: بر این باوریم كه مجموعه مدیران استان دارای علم و دانش كافی برای انجام مسئولیت های خود هستند و می توانند به وظایفشان به نحو مطلوب عمل كنند مگر اینكه یك مدیر خسته شده باشد و نخواهد این روند را ادامه دهد.
وی ادامه داد: بی شك تا زمانی كه همه مدیران، با انگیزه و كوشا برای خدمت به مردم و پیشبرد اهداف، سیاست ها و برنامه های دولت حركت می كنند، هیچ تصمیم جدیدی گرفته نخواهد شد.
او اظهار داشت: در بحث تغییر و تحولات احتمالی كه مدیران دستگاه ها در سطح مجموعه خود ممكن است ایجاد كنند نیز بر توجه به شایسته سالاری و انتخاب افراد با انگیزه و روحیه كار جهادی و همسو با سیاست های دولت تاكید می شود.

** اشتغال و معیشت عمومی اولویت نخست مدیریت ارشد استان است
استاندار فارس، توجه به اشتغال جوانان و معیشت عمومی را اولویت نخست مدیریت ارشد استان دانست و گفت: باید در مقطع كنونی و با توجه به شرایط حاكم بر فضای اقتصادی كشور و استان، به این 2 مبحث مهم به شكل جدی توجه شود.
رحیمی افزود: در این رهگذر توجه به مواردی كه بتواند فرصت های شغلی را با سرعت بیشتری ایجاد كند و در عین حال بازدهی بیشتری داشته باشد مورد تاكید است از جمله صنایع كوچك، صنایع تبدیلی، خدمات و فعالیت های گردشگری كه می تواند در یك دوره زمانی كوتاه تر و با سرمایه گذاری كمتر، اشتغال بیشتری را در استان ایجاد كنند.
وی گفت: افزون بر این، در حوزه صنایع و معادن نیز ظرفیت ها و قابلیت هایی در استان داریم كه ضرورت دارد مسئولان برای استفاده مطلوب از این ظرفیت ها برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

**توجه به معیشت عمومی و عدالت اجتماعی از ویژگی های بودجه 98 است
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به معیشت عمومی، به ویژه اقشار كم درآمد و عدالت اجتماعی را از ویژگی های لایحه بودجه 98 دانست و اظهار داشت: در این بودجه به حمایت از تولید و ایجاد اشتغال نیز توجهی خاص شده است.
رحیمی ادامه داد: باید توجه داشت كه بودجه ریزی در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی با شرایط عادی متفاوت است و ما باید در سایه برنامه ریزی درست و با آمادگی كامل، بهترین شرایط را برای كشور و استان رقم بزنیم.
وی اظهار داشت: در بودجه 98 به افزایش شفافیت و انضباط بودجه كه همواره مورد انتظار مردم و شعار دولت بوده، توجه شده چرا كه با شفافیت در عملكرد به ویژه در زمینه بودجه، درآمد و هزینه، شاهد افزایش اعتماد عمومی به مجموعه های حاكمیتی خواهیم بود.
وی گفت: با توجه به اینكه بحث درآمد، هزینه و بودجه های مصوب مطرح است لازم است به طرح های عمرانی كه موجب رضایتمندی مردم می شود بیشتر اهتمام داشته باشیم و از تعریف پروژه های جدید پرهیز شود و به سمت تكمیل طرح های نیمه تمام به ویژه پروژه های با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیكی حركت كنیم تا مردم با سرعت بیشتری از منافع آن پروژه ها بهره مند شوند.
استاندار فارس، بر لزوم توجه به طرح هایی كه بر اقتصاد ملی و منطقه ای تاثیر دارند و موجب كاهش مشكلات استان می شود تاكید و بیان كرد: از جمله این پروژه ها می توان به آزاد راه شیراز – اصفهان، خطوط آبرسانی، سالن پروازهای خارجی فرودگاه شیراز و پروژه های بزرگراهی اشاره كرد.
رحیمی گفت: یكی از طرح های دیگر در این زمینه، راه آهن شیراز – بوشهر است كه موضوع تسهیلات خارجی میان مدت (فاینانس) آن در كمیته فنی شورای اقتصاد به نتیجه رسیده و ما نیز آن را در شورای اقتصاد پیگیری خواهیم كرد تا به نتیجه نهایی برسد.
او افزود: چنانچه تمام این طرح ها اجرا شود و به بهره برداری برسد، شاهد ایجاد اشتغال و كاهش هزینه های حمل و نقل در استان خواهیم بود.
استاندار فارس، بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه این استان تاكید كرد و اظهار داشت: ما آمادگی كامل داریم تا شرایط را برای حضور سرمایه گذار داخلی و خارجی در فارس فراهم كنیم و تمام اقدامات قانونی لازم را برای تسهیل امور آنها انجام دهیم.
رحیمی تاكید كرد: بدون تردید از واگذاری طرح ها به بخش خصوصی به عنوان یكی از مولفه های ارزیابی عملكرد مدیران استفاده خواهیم كرد.

** دستاوردهای 40 ساله نظام به شكل هنرمندانه و اثرگذار بازگو شود
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار بازگویی و بیان دستاوردهای نظام به شكل هنرمندانه و اثرگذار شد و گفت: برای تحقق این مهم، تمام دستگاه ها به نمایشگاهایی كه برای معرفی این دستاوردها در دهه مبارك فجر برپا خواهد شد توجه ویژه داشته باشند.
رحیمی افزود: بدون شك بیان دقیق و صحیح دستاوردها، افزون بر ایجاد امید در مردم، تبلیغات منفی دشمنان را نیز خنثی خواهد كرد.
6122 /6118

سرخط اخبار استان‌ها