۲۶ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۳
کد خبر: 83172843
T T
۰ نفر
بزرگداشت 5 سینماگر در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

تهران- ایرنا- بزرگداشت پنج هنرمند و چهره سرشناس سینما در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر، ابراهیم حقیقی طراح و مدیر هنری، عزیزالله حمیدنژاد كارگردان و فیلمنامه‌نویس، خسرو خسروشاهی صداپیشه، عباس گنجوی تدوینگر و فاطمه معتمدآریا بازیگر، پنج سینماگری‌ هستند كه در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر مراسم بزرگذاشتی برای آنان برگزار می‌شود.
ابراهیم حقیقی متولد 1328 طراح نشانه سیمرغ جشنواره فیلم فجر است، او هفت دوره یعنی در دوره‌های دوم، سوم، نهم، دهم، پانزدهم، بیست‌وچهارم و سی‌ام طراح پوستر جشنواره فیلم فجر بوده است.
این هنرمند كه سابقه طراحی بیش از 70 پوستر فیلم‌های سینمایی را در كارنامه دارد، برای طراحی پوستر فیلم «تیك‌تاك» از چهاردهمین دوره جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار دریافت كرد. همچنین لوح زرین و دیپلم افتخار ساخت آنونس را برای فیلم «جاده‌های سرد» در ششمین دوره جشنواره به‌دست آورد.
عزیز‌الله حمیدنژاد كارگردان 59 ساله سینما، سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داروان فیلم‌های اول و دوم را از دهمین‌دوره جشنواره برای ساخت «هور در آتش» دریافت كرد. او عضو هیات داوران بخش فیلم‌های اول در دوره‌های بیست‌وچهارم و سی‌ودوم و عضو هیات داوران مسابقه سینمای ایران در دوره یازدهم و همچنین از اعضای هیات انتخاب جشنواره در دوره سی‌ام بود.
خسرو خسروشاهی، دوبلور و مدیر دوبلاژ سرشناس ایرانی تاكنون سرپرست گویندگان بیش از 86 فیلم سینمایی بوده است.
فاطمه معتمدآریا بازیگر سرشناس سینما و متولد 1340 است. وی برای فیلم‌های «اینجا بدون من»، «گیلانه»، «زندگی»، «ریحانه» و «روسری آبی» نامزد دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده بود. این بازیگر شناخته‌شده سینمای ایران برای بازی در فیلم‌های «همسر» و «یك بار برای همیشه» توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را به ‌دست آورد. همچنین برای فیلم‌های «مسافران» و «برهوت» موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مكمل زن را از آنِ خود كند.
عباس گنجوی تدوینگر با سابقه سینما و متولد 1320، در سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای تدوین فیلم‌های «تاتوره» و «گل‌های داودی» موفق به كسب جایزه شد. وی همچنین برای فیلم‌های «جایی برای زندگی»، «سرزمین خورشید»، «روسری آبی»، «كیمیا»، «جنگ نفتكش‌ها»، «دو فیلم با یك بلیت» و «جستجوگر» نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده بود.
فراهنگ ** 9246** 1055
۰ نفر