۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
کد خبر: 83163399
T T
۰ نفر

اسقاط خودروهای فرسوده 65 درصد كاهش یافت

۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
کد خبر: 83163399
اسقاط خودروهای فرسوده 65 درصد كاهش یافت

تهران- ایرنا- رئیس مركز شماره‌گذاری و تعویض پلاك پلیس راهور ناجا، از كاهش 65 درصدی اسقاط خودروهای فرسوده در سال جاری خبر داد و گفت: كاهش ورود خودروهای خارجی به كشور و افزایش قیمت خودرو مهمترین عوامل كاهش از رده خارج شدن خودروهای فرسوده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور، سرهنگ علی محمدی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاكنون 50 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده، این در حالی است كه این رقم طی سال گذشته در این مدت بالغ بر 140 هزار دستگاه بوده است.

* افزایش 4 درصدی برخورد با تخلفات جاده‌ای
سرهنگ احمد كرمی اسد رئیس مركز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی، از افزایش چهار درصدی برخورد با تخلفات برون شهری در سال جاری خبر داد و گفت: اولویت پلیس برخورد با تخلفات حادثه‌ ساز و بی ‌نظمی ‌های ترافیكی است.
وی افزود: طی 9 ماهه امسال برخورد با تخلفات برون شهری در كشور چهار درصد افزایش داشته و بیشترین افزایش برخوردها توسط پلیس‌راه‌های غرب استان تهران، بوشهر و آذربایجان شرقی صورت گرفته است.
سرهنگ كرمی اسد اظهار داشت: برخوردهای پلیسی در مورد تخلفات درون شهری در مدت یادشده 16،3 درصد كاهش یافته است.
رئیس مركز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: در عین حال بیشترین افزایش برخوردها در این بخش توسط پلیس راهور استان‌های سیستان و بلوچستان، البرز و كرمانشاه صورت گرفته است.
وی با اشاره به احصای تخلفات شاخص در سال جاری كه بیشترین سهم را در وقوع تصادفات فوتی و جرحی و بی‌ نظمی ‌های ترافیكی داشته‌ است، گفت: بر این اساس راهبرد پلیس راهور بر برخورد با تخلفات یادشده قرار گرفته است.
اجتمام*9105*1834
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه