۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
کد خبر: 83162963
T T
۰ نفر
بیمه اجتماعی روستایی می تواند به مهاجرت روستائیان پایان بخشد

تهران-ایرنا- مدیركل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: بیمه اجتماعی دلیل محكمی برای برآورده كردن خواسته های مورد نیاز روستائیان برای جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها است.

به گزارش ایرنا ، مهدی ابارشی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی بیمه روستایی و عشایری ورامین كه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده ، قرار است كه كه تا پایان امسال 24 هزار نفر در سطح استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی قرار گیرند كه از این میزان سهم ، تاكنون 2 هزار و 329 نفر در شهرستان ورامین به صورت اصلی بیمه شده اند.
وی تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر مستقیم و غیر مستقیم را در شهرستان ورامین بیش از 8 هزار نفر اعلام كرد.
مدیركل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران افزود: دولت تدبیر و امید با توجه ویژه به مناطق روستایی و تأمین زیرساخت های لازم ، زمینه رشد و توسعه مناطق روستایی را فراهم كرده است و در كنار آن ، بیمه های اجتماعی می تواند با برآورده كردن خواسته های مورد نیاز روستانشینان ، به مهاجرت ها پایان بخشیده و موجب رونق روستاها شود.
ابارشی گفت: تاكنون 11 درصد از سهمیه بیمه اجتماعی در نظر گرفته شده برای استان تهران محقق شده و تلاش می شود تا با اطلاع رسانی مناسب ، روستائیان را به این امر ترغیب كرد.
وی اظهار داشت: 70 درصد حق بیمه توسط دولت و 30 درصد افراد تحت پوشش توسط سرپرست پرداخت می شود.
وی تصریح كرد: دهیاران در مسیر خدمت رسانی لازم است كه به توسعه انسانی به عنوان اولویتی پس از توسعه عمرانی توجه ویژه داشته و انگیزه ورزی را به عنوان یكی از روش های توسعه انسانی در دستور كار خود قرار دهد.
مدیركل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در مناطق روستایی وظیفه دارند تا بیمه روستایی و عشایری را كه از سیاست های دولت تدبیر وامید است در دستور كار قرار داده و آنان را به این امر ترغیب كنند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254 / 1539
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد