۱۷ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۴۰
کد خبر: 83162228
T T
۰ نفر
بازاریابی مشكل عمده شركت های دانش بنیان است

بیرجند - ایرنا - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینكه عمده مشكلات شركت های دانش بنیان بازاریابی است گفت: بخشی از این مشكلات مربوط به شركت های دانش بنیان است كه نتوانسته اند محصول خود را درست تجاری سازی كنند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علم و فناوری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: دستگاه های داخل استان باید به جوانان فعال در این عرصه كمك كنند و در خراسان جنوبی شركت های دانش بنیان خوبی فعال است كه امروز در حوزه آی تی به كل كشور سرویس می دهند.
وی یادآور شد: یك مجموعه حمایتی از شركت های دانش بنیان داریم كه در این راستا نقش پارك علم و فناوری مهم است.
ستاری ادامه داد: پارك علم و فناوری خراسان جنوبی باید هماهنگی لازم را با همه اركان های استان و استانداری و دیگر سازمان های دولتی در ارائه مجوز پارك داشته باشد و فعالیت پارك استان خوب بوده و وظیفه ما حمایت از پارك است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: در خراسان جنوبی باید اكوسیستم داشته باشیم كه از جوانان حمایت شود و اراده حمایت از جوانان از پول و تسهیلات مهم تر است.
اكنون بیش از 170 شركت دانش بنیان و فناور در خراسان جنوبی وجود دارد كه 16 شركت مستقر در ساختمان پارك علم و فناوری استان است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) برای بازدید از طرح ها و واحدهای علمی و دانش بنیان به خراسان جنوبی سفر كرد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
«سورنا ستاری» در این سفر از شركت های مركز رشد واحدهای فناور و شركت دانش بنیان تروند زعفران شهرستان قاینات، شركت های مستقر در پارك علم و فناوری خراسان جنوبی، شركت كشت بافت خاوران خوسف و دو شركت فعال دانش بنیان صنعتی دیگر بازدید كرد.
افتتاح و بازدید از مركز نوآوری دانشگاه بیرجند، دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و شركت در نشست شورای اداری استان از دیگر برنامه های سفر یك روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بیرجند است.
7559 * 6054