۲ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
کد خبر: 83144695
T T
۰ نفر
فوتبال آذربایجان غربی جهت حضور در لیگ برتر به همدلی نیاز دارد

ارومیه - ایرنا - رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی گفت: آذربایجان غربی قابلیت داشتن یك تیم مطرح در لیگ برتر كشور را دارد و این امر مستلزم وجود همدلی و تحكیم انسجام در بین خانواده فوتبال استان است.

به گزارش ایرنا مهدی تاج روز یكشنبه در مجمع انتخاباتی هیات فوتبال آذربایجان غربی افزود: این هیات برای پیشرفت امور نیاز به دگرگونی اساسی در ساختار نرم افزاری و منابع انسانی دارد.
وی بیان كرد: جای بسی خرسندی است كه امسال پس از سه دهه غیبت، شاهد حضور تیم فوتبال 90 ارومیه در لیگ دسته یك كشور هستیم و انتظار داریم تا مسوولان باشگاه و استان با وجود تمام محدودیت های مالی در جهت حفظ این تیم در جام آزادگان و صعود آن به لیگ برتر كشور تلاش كنند.
وی با تاكید بر اینكه مردم آذربایجان غربی و شهر ارومیه شایسته داشتن یك تیم مطرح در لیگ های كشور هستند، اضافه كرد: این مردم علاقه مند هستند تا شاهد حضور تیم های بزرگی همچون پرسپولیس و استقلال در زمین چمن تختی ارومیه باشند و از تماشای مسابقات تیم شهرشان با تیم های پرستاره كشور لذت ببرند.
رییس فدراسیون فوتبال كشور با اشاره به اینكه حضور قدرتمند تیم فوتبال بانوان آذربایجان غربی در لیگ برتر كشور نقطه قوتی برای این استان محسوب می شود، گفت: به نظر می رسد رشته های پرطرفداری چون فوتسال و فوتبال ساحلی در این استان مغفول واقع شده است و در صورتی كه مورد حمایت قرار گیرد، شاهد حضور تیم هایی این 2 رشته در لیگ های دسته یك و برتر ایران خواهیم بود.
تاج افزود: بسترسازی و ایجاد زیرساخت مناسب از نیازهای اساسی فوتبال آذربایجان غربی است كه باید مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد.
مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مجمع گفت: هیات فوتبال استان نیاز به اصلاحات منابع انسانی دارد و از ریاست این هیات درخواست داریم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.
عبدالله چمن گلی افزود: تیم های فوتبال 90 ارومیه، سردار بوكان، همیاری بانوان و فوتسال اروم آلیاژ سرمایه های استان در لیگ های برتر، دسته یك و دسته 2 كشور هستند و همگی موظف به حفظ آنها هستیم.
به گزارش ایرنا مجمع انتخاباتی هیات فوتبال آذربایجان غربی با حضور «مهدی تاج» رییس فدراسیون در هتل پارك ارومیه برگزار شد.
در این مجمع سردار علی اصغر ملكانی با اخذ 24 رای از 32 رای ماخوذه و یك رای ممتنع به مدت چهار سال دیگر در سمت ریاست هیات فوتبال آذربایجان غربی ابقا شد.
ناصر خدادادی دیگر كاندیدای این مجمع هشت رای به دست آورد و محمد آزادی نیز قبل از آغاز مجمع از كاندیداتوری خود انصراف داد.
7156/3072