۲۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۱
کد خبر: 83133081
T T
۰ نفر
گذر فرهنگ و هنر در كاشان به بهره برداری رسید

كاشان - ایرنا - دومین گذر فرهنگ و هنر كشور به منظور استقرار هنرمندان صنایع دستی و رونق كسب و كار فرهنگی روز پنجشنبه حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بافت تاریخی شهر كاشان به بهره برداری رسید.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان كاشان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: طرح گذر فرهنگ و هنر' آب انبارخان ' كه با اعتبار 31 میلیارد ریالی به اجرا درآمده، پس از گذر فرهنگ و هنر مازاری های یزد در كشور به بهره برداری رسیده است.
میثم نمكی افزود: محور مسجد آقا بزرگ، كوچه آشتی كنان، گذرهای آب انبارخان و درب باغ، بابا ولی و گذر پانخل تا میدان كمال الملك از جمله مسیرهای مشخص شده در گذر فرهنگ و هنر كاشان است.
وی بیان كرد: بهسازی، زیبا سازی، مرمت، تنظیف، كف فرش و شست و شو از جمله اقدام های صورت گرفته برای آماده سازی گذر فرهنگ و هنر آب انبارخان برای استقرار هنرمندان است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اضافه كرد: با توجه به اینكه كاشان چهارمین پایتخت كتاب ایران است، نقاشی های دیواری این گذرها با موضوع معرفی كتاب و ترویج فرهنگ كتابخوانی اجرا شد.
وی همچنین عنوان كرد: گذر فرهنگ و هنر با همكاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری با هدف احیای شهرسازی فرهنگ مدار و رونق كسب و كارهای فرهنگی در كاشان اجرا شده و فعالان صنایع دستی و هنرهای سنتی می توانند با دریافت تسهیلات كم بهره از این فرصت استفاده كنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به كاشان با حضور در آرامستان دارالسلام گلابچی با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام و در ادامه نیز از كتابخانه ملی، خانه تئاتر و مسجد آقابزرگ دیدن كرد.
شركت در آیین گشایش جشنواره بین المللی كتاب كودك و نوجوان، بازدید از چند مكان فرهنگی و شركت در جلسه مشترك شورای مدیران سازمان های هم خانواده از جمله برنامه های سفر یكروزه سید عباس صالحی به شهرستان كاشان می باشد.
6136/8123
۰ نفر