۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
کد خبر: 83121337
T T
۰ نفر

ادامه مطالبات چند گروه كارگری در خوزستان

۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
کد خبر: 83121337
ادامه مطالبات چند گروه كارگری در خوزستان

اهواز – ایرنا- كارگران شهرداری آبژدان اندیكا، حمیدیه و نیز شهرداری یكی از مناطق آبادان ، كارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران و قطار شهری اهواز ،امروز برای مطالبه حقوق عقب افتاده خود تجمع كردند.

به گزارش ایرنا كاركنان قطار شهری اهواز دوشنبه با حضور مقابل كارگاه مترو خواستار پرداخت مطالبات 19 ماهه خود شدند.
یكی از این كاركنان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امروز برای سومین روز متوالی در هفته جاری برای دریافت حقوق خود جمع شده و پیگیری می كنیم اما تاكنون هیچ نتیجه ای حاصل نشده است.
وی با اشاره به اینكه استدلالهای شركت كیسون و مدیرعامل قطار شهری اهواز قانع كننده نیست ادامه داد: مدیران كیسون به عنوان شركت پیمانكار مدعی هستند صورت وضعیت به آنها پرداخت نمی شود اما در همان زمان هم كه صورت وضعیت پرداخت می شد حقوقی به كاركنان مترو نمی دادند.
این كارگر مترو ادامه داد: درحال حاضر حدود 100 نیروی حراست و 50 نیروی اداری منتظر پرداخت مطالبات خود هستند.
وی با اشاره به اینكه برخی از این كارگران دارای فرزند و همسر بیمار هستند خاطر نشان كرد: شرایط خانوادگی و سلامت بسیاری از كارگران به مخاطره افتاده است.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز چندی پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با مقصر دانستن شركت كیسون به عنوان پیمانكار این پروژه اظهار داشت: سازمان قطار شهری هیچ بدهی به شركت كیسون ندارد كه مبلغی به آن پرداخت كند.
شهرام شاهین زاده ادامه داد: با این وجود به دلیل كاهش بخشی از مشكلات كارگران اعلام امادگی كردیم كه اسناد خزانه در اختیار این شركت قرار دهیم تا بدهی خود را به كارگران پرداخت كند.
وی تصریح كرد: شركت كیسون حاضر به پذیرش این اسناد نیست و خواستار پرداخت وجه نقد از سوی سازمان قطار شهری است درحالی كه در تمام كشور به دستگاه های اجرایی اسناد خزانه پرداخت می شود.
این كارگران روز گذشته نیز با پهن كردن سفره های خالی مقابل ساختمان قطار شهری اعتراض خود را نشان دادند.
به گزارش ایرنا 13 سال پیش كه كلنگ پروژه قطار شهری اهواز بر زمین زده شد، مجریان نوید روزهایی در آینده نزدیك برای كاهش بار ترافیكی در شهر اهواز را دادند اما تنها ثمره آن تاكنون حفاری هایی در نقاط مختلف شهر، هدر رفت مبالغ هنگفت و البته بدهی 19 ماهه كارگران فعال در این پروژه بوده است.
در طول 13 سال گذشته یكی از مهم ترین معضلات این پروژه كش و قوس های بسیار در پرداخت حقوق كاركنان شركت كیسون (پیمانكار پروژه قطار شهری اهواز) بوده است به طوریكه به گفته كارگران این شركت درحال حاضر پرداخت حقوق آنها 19 ماه به تعویق افتاده است.
/6002/9887

كارگران شهرداری منطقه سه آبادان خواستار حقوق معوقه خود شدند

حدود 40 نفر از كارگران شاغل در بخش های خدمات شهری شهرداری منطقه سه آبادان با حضور در مقابل شهرداری مركزی پرداخت حقوق و مزایای سه ماه عقب افتاده خود را مطالبه كردند.
این كارگران به ایرنا گفتند: سه ماه حقوق ، مزایا و اضافه كاری كارگران شهرداری منطقه سه پرداخت نشده است.
آنها افزودند: از مسئولان شهرداری آبادان و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به این مشكل و اقدام عاجل در پرداخت حقوق خود را داریم.
این كارگران اظهار داشتند: در این مدت كه حقوق و مزایای ما در این سه ماه پرداخت نشده ، با شرایط سخت اقتصادی اداره زندگی برای ما دشوار شده است.
عضو شورای شهر آبادان به ایرنا گفت: با جدیت پیگیر معوقات كارگران شهرداری آبادان هستیم و هم اكنون نیز شهردار برای تسریع در پرداختها در حال مذاكره هستیم .
حسن كمری اظهار داشت: همه تلاش شورای شهر و شهردار آبادان پرداخت بخشی از حقوق و معوقات كارگران شهرداری منطقه سه تا پایان هفته جاری یا ابتدای هفته آینده است.
كارگران خدمات شهری مناطق مختلف شهرداری آبادان در سال جاری بارها به دلیل حقوق معوقه خود مقابل شهرداری مركزی این شهر تجمع كردند.
7104/6002

تعدادی ازكارگران شهرداری حمیدیه خواستار مطالبات خود شدند
جمعی از كارگران فضای سبز شهرداری حمیدیه امروز دوشنبه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بیمه خود تجمع كردند.
به گزارش ایرنا در حدود 20 نفر از كارگران شهرداری حمیدیه امروز دوشنبه با حضور در مقابل ساختمان این شهرداری خواستار پرداخت 9 ماه حقوق خود و حل مشكل خود شدند.
یكی از كارگران كه خواست نامش در خبر ذكر نشود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: چندین بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و حق بیمه خود تجمع كرده ایم اما مشكل ما هنوز حل نشده است.
وی گفت: قول و قرارهای زیادی برای پرداخت حقوق و مزایای ما از سوی مسئولان حمیدیه داده شده اما هنوز مشكل ما حل نشده است.
رییس شورای شهر حمیدیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: در حدود 34كارگر فضای سبز برای شهرداری حمیدیه در قالب نیروهای پیمانكاری مشغول به كار هستند .
عدنان سیاحی گفت: این كارگران 9 ماه حقوق معوقه داشتند كه مدتی پیش 2 ماه آن پرداخت شده است ولی از مرداد ماه حق بیمه این افراد پرداخت نشده است.
وی افزود: به دلیل شكایت كارگران حساب پیمانكاران بسته شده است و با به مناقصه گذاشتن خدمات بخش فضای سبز حمیدیه سه پیمانكار جدید بر سر كار خواهند آمد كه امیدواریم مشكلات معیشتی این كارگران به زودی حل شود.
سرپرست شهرداری حمیدیه با حضور در تجمع كارگران قول حل مشكلات را داد.
شهر حمیدیه در 25 كیلومتری غرب اهواز قرار داد.
7158/6002

مطالبه 9 ماه حقوق كاركنان شهرداری آبژدان اندیكا

كارگران و كاركنان شهرداری آبژدان اندیكا حدود 9ماه حقوق نگرفته اند، از این رو دوشنبه برای سومین روز متوالی در مقابل این شهرداری تجمع كردند.
شهردار آبژدان اندیكا روز گذشته ضمن تایید مطالبات این كارگران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از زمان مصوبه مجلس و تقسیم ارزش افزوده براساس جمعیت شهرها ، برخی از شهرداری های كوچك از جمله آبژدان با كاهش چشمگیر اعتبار ارزش افزوده مواجه شده اند.
شهرام ورناصری افزود: تاكنون بیش از 20 بار با مسئولان مربوطه برای حل این مشكل نامه نگاری شده و پیگیریهای زیادی نیز از طریق استانداری خوزستان در حال انجام است..
وی ادامه داد: شهرداری آبژدان 55نفر نیرو دارد كه ماهانه حدود 300میلیون ریال برای بیمه این كاركنان پرداخت می شود در صورتی كه مبلغ ارزش افزوده دریافتی ماهانه ما ، كمتر از این مبلغ است.
شهردارآبژدان با اشاره به بدهی های این شهرداری افزود : حدود 35میلیارد ریال بدهی ازدوره گذشته روی دوش این شهرداری باقی مانده و باعث شده تا مشكلاتی برای این شهرداری به ارث برسد.
وی گفت : از زمان تصدی بنده پیگیری های زیادی برای پرداخت مطالبات كاركنان انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم .
شهر آبژدان یكی از شهرهای شهرستان اندیكا محسوب می شود كه در بخش آبژدان قرار دارد، این بخش با جمعیتی بیش از 23هزار نفر از بخش های تابعه شهرستان اندیكا محسوب می شود.
اندیكا با سه بخش مركزی، چلو و آبژدان درشمال شرق خوزستان قرار دارد.
/6002/ 7159

سرخط اخبار استان‌ها