۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۴
کد خبر: 83109027
T T
۰ نفر
طرح آبیاری نوین ملایر با حضور وزیر جهاد بهره برداری شد

همدان- ایرنا- یك طرح آبیاری نوین با حضور وزیر جهاد كشاورزی در روستای آورزمان ملایر به نمایندگی از 2 هزار و 200 هكتار از طرح های این حوزه در سطح استان همدان امروز /پنجشنبه/ بهره برداری شد.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان همدان در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: طرح آبیاری بارانی سیستم كلاسیك ثابت زیرزمینی و آبیاری نواری (تیپ) «عزیزالله ساكی» با اعتبار یك میلیارد و 39 میلیون ریال در بخش سامن ملایر بهره برداری شد.
منصور رضوانی جلال افزود: این طرح در 51 هكتار اجرا شده است و منبع تامین آب آن از طریق یك حلقه چاه عمیق با آبدهی 20 لیتر در ثانیه انجام می شود.
وی با بیان اینكه الگوی كشت این طرح كلزا، یونجه و گندم است افزود: این طرح از اعتبارات ملی آبیاری تحت فشار استفاده كرده است.
رضوانی جلال ادامه داد: این طرح با هدف صرفه جویی در مصرف آب، جلوگیری از هدر رفت آب در مسیرهای انتقال و توزیع و افزایش كمیت و كیفیت محصولات كشاورزی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: در سطح استان همدان 147 هزار هكتار آبیاری نوین اجرا شد كه 37 هزار هكتار آن در دولت تدبیر و امید انجام شده است.
به گزارش ایرنا، وزیر جهاد كشاورزی به منظور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 116 طرح عمرانی و كشاورزی به شهرستان های ملایر و نهاوند سفر كرده است.
در سفر وزیر جهاد كشاورزی به ملایر چهار واحد صنعتی كشمش پاك كنی با اعتبار 65 میلیارد و 150 میلیون ریال بهره برداری شد.
در حال حاضر بیش از 9 هزار هكتار از اراضی این شهرستان زیر پوشش سیستم های آبیاری نوین است و تنها 20 درصد از اراضی این شهرستان زیر پوش آبیاری نوین است.
7528/2087
۰ نفر