۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۸
کد خبر: 83108511
T T
۰ نفر
سردار سلامی: نقش بسیج در تولید امنیت كشور تاثیر گذار است

شهرری- ایرنا- جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر تفكر بسیجی و از جان گذشتگی در هشت سال دفاع مقدس نظام را پیروز كرد، امروزه نیز در تولید امنیت كشور تاثیر گذار است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از جهادگران و كارآفرینان بسیجی در سپاه سیدالشهدا(ع) در شهرری اظهار داشت: بسیج از اعجازهای ذهنی امام راحل و یك شجره مباركی است كه ریشه های آن در عمق ایمان، احساس و باور ملت ایران قرار دارد.
وی تصریح كرد: فلسفه وجودی تشكیل بسیج توسط امام خمینی(ره) در ابتدای امر مشخص نبود ولی با گذشت زمان و بعد از هشت سال دفاع مقدس و حضور كنونی جهادگران در مناطق محروم، دلایل تشكیل بسیج تا حدودی شفاف شد.
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران با بیان اینكه ملت ایران تاریخ فشرده و سختی را پشت سر گذاشته است، افزود: بسیجیان همواره در طول انقلاب در مقابل ائتلافی نیرومند و جوی عملیاتی صف آرایی كردند و راه غلبه كفار بر ملت ایران را بستند.
وی عنوان كرد: 40 سال مبارزه سهمگین یك ملت با جهان مدرن قدرتمند، داستان یك تاریخ شگفت انگیز، ظهور یك واقعیت خارق العاده و درخشش یك حقیقت جادوانه است.
سردار سلامی افزود: چگونه می توان تصور كرد كه یك ملت تنها در طول 40 سال با انواع مخاطرات، تهدیدات و سناریوها روبرو شود ولی هر روز بارورتر از گذشته دوام داشته باشد.
وی با بیان اینكه ملت ایران با سیمایی شرافتمند و جایگاهی معتبر در جهان حضور دارد، افزود: اگر در دوران جنگ های پیامبر(ص)، خداوند با هزاران فرشته نصرت را نصیب رسولش می كرد، در زمان كنونی نیز با رهبری هوشمندانه در عرصه جهان پیروز هستیم.
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران ادامه داد: دفاع مقدس جنگ یك جهان نیرومند و پیشرفته علیه یك ملت در محاصره اقتصادی و فشار سیاسی جهانی شكل گرفت.
وی عنوان كرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، جوانان از خانه ها و شهرهای خود به جبهه ها هجرت كردند و این اقدام آنها در حقیقت ظهور عاشورایی در پیكره ملت ایران بود.
سردار سلامی با بیان اینكه جنگ نابرابر با رشادت های بسیجیان به نفع ایران پیش رفت، گفت: صحنه های خطرناك از تهاجم فرهنگی به ارزش ها و جوانان تا حمله به شهرها و مناطق زندگی مردم با هدف خشكاندن باورهای مستحكم جوانان با شكست مواجه شد.
وی تصریح كرد: دشمنان قصد ایجاد تردید نسبت به انقلاب در دل جوانان را داشتند تا آنها را از ارزش های اسلامی و انقلاب جدا كنند، اما بسیج وارد عمل شد و نقش آفرینی كرد.
سردار سلامی ادامه داد: ارزش های خلق شده شكل یافت و چفیه های بسیجی همچنان بر دوش رهبری و پیروان ایشان به عنوان نماد جهاد علیه دشمنان و فداكاری و سرافرازی یك ملت باقی ماند.
وی افزود: علیرغم اینكه دشمنان امروز تمام صحنه های زندگی مردم را به جنگ تبدیل كرده اند اما مردم با رفتارهای متفاوت خود این جنگ را هم با شكست مواجه كرده اند.
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران با بیان اینكه امروز دشمنان انقلاب، جنگ را به میدان اقتصاد و معیشت ملت ایران كشانده اند، گفت: این بارهم همانند گذشته با دژ مستحكم اراده مردم ایران مواجه شكست می خورند.
وی تاكید كرد: آمریكا، اسرائیل و عربستان سه ضلع جنایت علیه ملت ایران به شمار می روند كه هرگز نتوانستند بر ملت ایران غلبه و پیروز شوند.
به گزارش ایرنا، همایش تجلیل از جهادگران و كارآفرینان بسیجی عصر چهارشنبه درسپاه سیدالشهدا(ع) با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، و جمعی از بسیجیان در شهرری برگزار شد.
در پایان این مراسم 17 كارآفرین برتر بسیجی و 15 جهادگر تجلیل شدند.
1970/6003
۰ نفر