۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۴۰
کد خبر: 83101383
T T
۰ نفر
چهار بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان در كشور ساخته می شود

همدان- ایرنا- مدیركل بقاع متبركه و اماكن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور گفت: هم اكنون ساخت چهار بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان در شهرهای تهران، شیراز، اراك و كرمانشاه در دستور كار است.

به گزارش ایرنا محمد نوروز پور شامگاه پنجشنبه درآیین افتتاح سالن غذاخوری دبیرستان نمونه موقوفه سیفیه ملایر اظهار داشت: ساخت این مراكز درمانی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام شده و با استقبال خوبی از سوی مردم و خیران مواجه شده است.
وی افزود: در این راستا مردم با اوراق مشاركتی وقف یك میلیون ریالی ورود پیدا می كنند و با ازای هر یك میلیون ریال یك سهم، واقف ساخت یك بیمارستان می شوند.
نوروزی پور با بیان اینكه در دیگر شهرها و استان های كشور نسبت به نیازسنجی وقف تاكید كرده ایم بیان كرد: از مسئولان همدان نیز خواسته ایم با اعلام نیازهای این استان برای ایجاد وقف مشاركت اعلام آمادگی كنند.
مدیركل بقاع متبركه و اماكن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور ادامه داد: هم اكنون عملیات ساخت و ساز حدود یك هزارو 258 بقعه در دستور كار قرار گرفته و طرح جامع آن مصوب شده است.
نوروزی پور گفت: در حال حاضر عملیات مرمت و بازسازی بیش از 2 هزار بقعه متبركه در سراسر كشور در دستور اجرا است.
مدیركل اوقاف و امور خیریه همدان نیز اجرای امینانه نیات واقفان را مهمترین اولویت این سازمان برشمرد و افزود: همزمان با دهه وقف هفت طرح عمرانی و آموزشی در این استان افتتاح شد.
حجت الاسلام محمد كاروند اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را بیش از 10 میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: از این تعداد 2 طرح عمرانی و آموزشی نیز در ملایر بهره برداری شد.
وی ملایر را یكی از شهرهای پیشرو در حوزه وقف برشمرد و بیان كرد: همزمان با دهه وقف موزه امامزاده عبدالله(ع) همدان افتتاح شد كه در كشور اقدامی كم نظیر است.
حجت الاسلام كاروند افزود: همزمان با دهه وقف 15 مورد وقف جدید در سطح استان همدان انجام شد.
وی تعداد موقوفات همدان را سه هزارو 400 و تعداد رقبات را 46 هزار مورد عنوان و بیان كرد: از این تعداد موقوفه 700 مورد منفعتی و درآمد زا است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به افتتاح 2 طرح عمرانی و آموزشی این شهر افزود: این طرح ها شامل سالن غذاخوری دبیرستان سیفیه و یك كلاس درس در مدرسه سه و چهار سیفیه است و 2 میلیون و 200 هزار ریال اعتبار هزینه شد.
پژمان جعفری ادامه داد: از این میزان یك میلیارد و 500 میلیون ریال برای تحهیز و بازسازی سالن غذاخوری دبیرستان موقوفه سیفیه و 700 میلیون ریال برای ساخت یك كلاس درس در مدرسه سیفیه 3سه و چهار از محل درآمد موقوفات شادروان سیف الدوله هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، 63.5 درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است.
7528/2087