۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
کد خبر: 83095538
T T
۰ نفر

بخش جاجرود شهرستان پردیس شهر می‌شود

۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
کد خبر: 83095538
بخش جاجرود شهرستان پردیس  شهر می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پردیس از تبدیل بخش جاجرود به شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، امیراله حقیقی روز یكشنبه در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بیش از 90 درصد اقدامات قانونی در وزارت كشور انجام شده و شهرجاجرود متشكل از سعید آباد، خسروآباد و روستاهای اطراف خواهد بود.
وی با اشاره به هماهنگی مجموعه اجرایی پردیس با نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان كرد: در مباحث مسكن مهر و فاضلاب فازهای جدید، فراهم‌كردن زیرساخت های آموزشی، امنیتی، فرهنگی و رفاهی و حمل و نقل عمومی از ظرفیت نمایندگان و مسئولان استانی بهره می گیریم.
فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به ضرورت احداث مترو خاطر نشان كرد: وضعیت فعلی حمل و نقل از پردیس به تهران پاسخگوی جمعیت 700 هزار نفری آینده این شهرستان نیست.
حقیقی عنوان كرد: رتبه پایین شهر پردیس در تقسیمات كشوری یكی از دلایل كمبود دریافت اعتبارات است و با توجه به جمعیت فعلی و آینده و به منظور دریافت اعتبارات، ارتقا رتبه این شهر ضروری است.
وی با اشاره به مشكل ساماندهی 5 لكه صنعتی شهرستان اظهار داشت: واحدهای صنعتی و تولیدی در این منطقه صنعتی هویت مستقل ندارند و به همین دلیل از امتیازات و تخفیفات خاص شهرك‌های صنعتی محروم هستند، ایجاد هویت قانونی برای واحدهای صنعتی منطقه را در دست اقدام است.
فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینكه رعایت اصل تكریم ارباب رجوع در تمام ادارات این شهرستان الزامی است عنوان كرد: بر اساس وظیفه، ناظر بر عملكرد مسئولین ادارات و پی گیر مشكلات مردم هستیم.
حقیقی افزود: خبرنگاران بهترین پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند، انعكاس اخبار توسط آنها نقاط قوت و ضعف عملكرد دستگاه‎ها را بیان می‌كند كه جای تقدیر دارد. ‌
وی با اشاره به اهمیت انتقاد سازنده اظهار داشت: انتقاد سازنده را از رسانه ها می‌پذیریم و به منظور دریافت پیشنهادات و انتقادات سازنده، تمامی دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان پردیس بدون استثنا باید پاسخگوی خبرنگاران باشند.
شهرستان پردیس بر اساس آمار سال 95 با 170 هزار نفر جمعیت ساكن در شهرهای بومهن، پردیس و بخش جاجرود در شرق پایتخت قرار گرفته است.
تهرام/9441 / 1539
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه