۲۵ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۹
کد خبر: 83069430
T T
۰ نفر
كیفرخواست متهمان نصب بنر موهوم در شیراز صادر شد

شیراز- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: كیفرخواست چهار تن از متهمان نصب بنر موهوم سربازان رژیم صهیونیستی در میدان نمازی شیراز به اتهام تبلیغ علیه نظام صادر و پرونده آنها به دادگاه ارسال شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دادگستری كل استان فارس چهارشنبه به نقل از علی صالحی افزود: پس از انتشار مطالب مربوط به نصب بنر موهوم در فضای مجازی و توهین انجام شده پرونده‌ای در دادسرای شیراز تشكیل و تحقیقات در این رابطه آغاز شد.
وی گفت: پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز با نظارت مستقیم دادستان در شعبه ویژه بازپرسی رسیدگی شد.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز اظهار داشت: با توجه به مطرح شدن این موضوع به دستور بازپرس پرونده، چهار نفر از عوامل مرتبط با این موضوع بازداشت شدند و تحقیقات از آن‌ها انجام شد.
وی با اشاره به اینكه با مرتكبین در چارچوب قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد، گفت: این پرونده پس از تكمیل تحقیقات با صدور كیفرخواست برای متهمان به اتهام تبلیغ علیه نظام به دادگاه ارسال شد.
شامگاه چهارشنبه (چهارم مهر 97) عكسی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینكه واحد تبلیغات شهری شهرداری شیراز در بنری كه در میدان نمازی این شهر نصب شده، عكسی متعلق به سربازان رژیم صهیونیستی را به عنوان رزمندگان دفاع مقدس استفاده كرده است.
متعاقب آن شهردار شیراز در نامه ای به رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، دستور بررسی موضوع نصب بنر با تصویری مذموم و غیرمرتبط با هفته دفاع مقدس در شیراز و برخورد جدی با تولید كنندگان این محتوای تصویری را صادر كرد.
حیدر اسكندرپور در این نامه ضمن عذرخواهی از مردم متدین و شریف شیراز اضافه كرد: لازم است سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز ضمن عذرخواهی از مردم فهیم، خانواده معزز شهدا، ایثارگران و همرزمانمان در دفاع مقدس، به ریشه های مشكوك این موضوع سریعا رسیدگی و گزارش آن را به مردم شیراز اعلام كند.
احمد رضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در نامه ای خطاب به رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز، خواستار بررسی این موضوع و برخورد جدی با دست اندركاران آن شد.
با دستور شهردار شیراز، مدیركل ارتباطات و امور بین الملل و مسئول روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تغییر كردند.
** پرونده ضاربان مدیر و معلم مدرسه
دادستان عمومی و انقلاب شیراز در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون ضرب و جرح یك مدیر و معلم مدرسه در یكی از مناطق شیراز نیز گفت: این پرونده در دادسرای شیراز در دست رسیدگی است و متهمان آن در همان ساعات اولیه بازداشت شدند.
این مقام قضایی در استان فارس، اتهامات این افراد را ایراد ضرب و جرح عمدی، تخریب عمدی، اخلال در نظم، توهین و تمرد نسبت به ماموران دولت هنگام انجام وظیفه برشمرد و افزود: طی چند روز آینده قرار نهایی پرونده صادرخواهد شد.
صبح یكشنبه 15 مهرماه، برادر یكی از دانش آموزان كلاس هشتم دبیرستان متوسطه اول روستای بهاران شیراز به همراه یك نفر دیگر به بهانه توهین یكی از معلمان این مدرسه به برادرش وارد این مدرسه شد و با ایجاد سر و صدا اقدام به اهانت و مضروب كردن معلم یادشده كرد.
مدیر آموزشگاه نیز در مواجهه با این حادثه وارد عمل شد كه این افراد وی را نیز مضروب كردند و بلافاصله متواری شدند.
مدیر و معلم یادشده به یكی از مراكز درمانی انتقال یافتند كه پس از درمان سرپایی مرخص شدند.
روستای بهاران در شمال شرقی شیراز نزدیك دریاچه مهارلو است.
6113/ 2027
۰ نفر