۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
کد خبر: 83065535
T T
۰ نفر
بزرگ‌ترین رسوایی‌های اخلاقی ستاره‌های فوتبال

تهران - ایرنا - پس از انتشار گزارش ها در مورد فساد اخلاقی منتسب به «كریستیانو رونالدو» فوق ستاره یوونتوس، تارنمای خبری «فاكس اسپورتس آسیا» در گزارشی به 5 مورد از شنیع ترین رسوایی های اخلاقی به بار آمده توسط بازیكنان برجسته فوتبال دنیا اشاره كرد.

به گزارش ایرنا، فاكس اسپورتس روز یكشنبه در گزارش خود نوشت: متاسفانه واژه رسوایی اخلاقی با فوتبال هرگز بیگانه نبوده است، فوتبالیست ها در عنفوان جوانی با درآمدهای هنگفت و شهرتی قابل ملاحظه همواره در تیرس نگاه های جامعه هستند اما همین ورزشكاران و قهرمانان كه میلیون ها جوان در سرتاسر دنیا آن ها را الگوی خود قرار می دهند در نهایت به بدترین الگوی ممكن بدل می شوند.
این در حالی است كه هواداران غالبا به این موضوع می اندیشند كه اسطوره هایشان در زمان درگیر شدن در چنین مخمصه هایی به چه چیز فكر می كنند؛ انگلیسی ها ضرب المثلی دارند: اول پول و شهرت را به دست بیاور و بعد از آن می توانی زنان را به تسخیر خود در آوری!
اما معنای حقیقی این ضرب المثل چیزی غیر از اتفاقی است كه منجر به بار آمدن رسوایی می شود.
در فهرست زیر به فاجعه آمیزترین رسوایی های دنیای فوتبال اشاره شده است:

** آدام جانسون
جدی ترین و به عبارتی ناگوارترین این رسوایی ها در سال 2016 رخ داد، زمانی كه آدام جانسون بازیكن اسبق تیم ملی انگلیس با یك برنامه ریزی حساب شده و با اتكا به شهرت خود، دختری 15 ساله و محصل را مورد آزار جنسی قرار داد و به اتهام تجاوز به 6 سال حبس محكوم شد.
به دنبال این اتفاق، جانسون از حضور در تیم ملی محروم و 12 بازی ملی او نیز ملغی شد و از باشگاه ساندرلند معروف به بلك كتس تیمی كه در آن هفته ای 60 هزار پوند درآمد داشت نیز اخراج شد.

** رایان گیگز
در سال 2011 اتهامات فساد اخلاقی ستاره ولزی باشگاه منچستریونایتد مطرح شد و با وجود ممانعت دیوان عالی بریتانیا از انتشار نام گیگز در مورد روابط غیراخلاقی توسط مطبوعات، ساعتی پس از این حكم از طریق یكی از نمایندگان پارلمان مجلس انگلیس مشخص شد كه حكم مذكور با تلاش های گیگز صادر شده است.
با این وجود گرچه اتهامات مذكور و البته پوشش ضعیف رسانه ای آن زیاد موجب خدشه دار شدن وجهه گیگز نشد اما مدتی بعد اتهامات تازه ای مبنی بر رابطه غیراخلاقی دیگری با دخالت گیگز و همسر برادرش علیه بازیكن ولزی مطرح شد و این سناریوی جدید، كار ناتمام رسانه ها را به خوبی و با نتیجه ای ماندگار در پرونده یكی از اسطوره های فوتبال انگلیس به اتمام رسانید.

** جان تری
مدافع اسبق تیم ملی انگلیس و باشگاه چلسی در سال 2009 درگیر رسوایی شد؛ مطابق گزارش روزنامه ها تری برای مدت 4 ماه به صورت پنهانی با همسر «وین بریج» هم تیمی اسبق خود در چلسی رابطه داشته است؛ اما آنچه پیاز داغ ماجرا را زیاد می كند این موضوع است كه تری در سال 2007 ازدواج كرده بود.
در پی رسوایی های به بار آمده، تری درصدد برآمد تا از طریق دیوان عالی انگلیس موضوع را از انتشار توسط مطبوعات دور نگه دارد اما با لغو حكم دادگاه عالی، رسانه های بریتانیایی پس از مدتی تمام ماجرا را مو به مو در اختیار عموم قرار دادند.
این در حالی است كه تكذیب اتهامات توسط تری هم مانع ایجاد تنش و درگیری با بریج نشد و در ادامه، بریج مدتی بعد از تیم ملی خداحافظی كرد و تری هم بازوبند كاپیتانی سه شیرها را برای همیشه از دست داد.

** وین رونی
مهاجم اسبق تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد پیش از اینكه به جمع بزرگان شیاطین سرخ بپیوندد هم در رسوایی های اخلاقی ید طولایی داشت. بنابر گزارش ها به منظور جلوگیری از انتشار روابط غیر اخلاقی و طولانی مدت خود با چندین نفر مبالغ هنگفتی هزینه كرده است.

** رونالدو نازاریو
فوق ستاره پیشین تیم ملی برزیل پس از متاركه با همسر خود، متهم به دخالت در رسوایی اخلاقی با 3 فرد شد كه در نهایت تحقیقات نشان داد این افراد به منظور اخاذی از وی در پوششی زنانه او را به دام انداخته و درخواست حق السكوت كرده بودند.

** كریستیانو رونالدو
و حالا در تازه ترین رسوایی منتشر شده از یك ستاره فوتبالی، «كریستیانو رونالدو» ستاره تیم یوونتوس به آزار جنسی متهم شده است، اتهاماتی كه علاوه بر خدشه دار كردن وجهه كاپیتان تیم ملی پرتغال، موجب كاهش 5.4 درصدی سهام باشگاه ایتالیایی نیز شده است.
شخصی كه این ادعا را مطرح كرده، مدعی شده است كه پس از دریافت 375 هزار دلار از رونالدو به عنوان حق السكوت، متعهد شده تا به هیچ وجه این داستان را برملا نكند.
ورزشی**3991**1597
۰ نفر