۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
کد خبر: 83058807
T T
۰ نفر

600 دانش آموز منتخب قرآنی در شهرری تجلیل شدند

۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
کد خبر: 83058807
600 دانش آموز منتخب قرآنی در شهرری تجلیل شدند

شهرری- ایرنا- 600 دانش آموز منتخب مسابقات درس هایی از قرآن از سراسر مدارس شهرستان های استان تهران در آیینی امروز دوشنبه در تالار شیخ صدوق حرم مطهر عبدالعظیم (ع) تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآنی و افتتاحیه بیست و هفتمین دوره مسابقه درس هایی از قرآن صبح امروز (دوشنبه) در حرم مطهرحضرت عبدالعظیم(ع) با حضور حجت الاسلام محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز كشور، حجت الاسلام محمد موحدی نژاد مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآن، محمدرضا مسیب زاده مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و دیگر مسئولان شهرستان ری برگزار و از دانش آموزان منتخب قرآنی تجلیل شد.
حجت الاسلام محسن قرائتی در ادامه این همایش به اهمیت تجربه و نقش آن در زندگی اشاره كرد و گفت: افراد با تجربه دانسته ها و تجربه های خود را به جوانان انتقال دهند چرا كه انتقال تجربه به دیگران اثرگذاری بسیاری دارد.
وی با اشاره به اینكه قرآن بهترین سرمشق و الگو برای زندگی بشر محسوب می شود، عنوان كرد: قرآن یك كتاب مقدس و ارزشمندی است كه تمام موضوعات علمی را در خود جای داده و می توان از آن برای هر موضوعی بهره گرفت.
حجت الاسلام قرائتی افزود: 2 هزار و 600 نكته حقوقی در قرآن وجود دارد كه امروزه همه آنها در دانشگاه ها تدریس می شود.
وی بر اهمیت علم و دانش در دین مبین اسلام تاكید كرد و یادآور شد: برای هر انسانی واجب است در همه حال اهل خواندن و مطالعه باشد، چرا كه كسب علم در اسلام محدودیت ندارد.
رییس ستاد اقامه نماز كشور تصریح كرد: طلبه حوزه های علمیه و دانشجویان با فرا رسیدن تعطیلات تابستانه و میان ترم هرگز درس و مطالعه را رها نكنند.
وی با اشاره به اینكه نظام آموزشی جامعه نیاز به یك تغییر و تحول اساسی دارد، تاكید كرد: آموزش و پرورش در حوزه مطالب درسی نیاز به تغییر و تحول دارد و باید مطالب اضافه و بی اثر از كتاب های درسی حذف شود.
حجت الاسلام قرائتی یادآور شد: مولفان كتاب های درسی باید از قرار دادن مطالب بی اثر در زندگی و آینده دانش آموزان پرهیز كنند.
وی با بیان اینكه مهارت آموزی معضل بیكاری را حل می كند، گفت: همه افراد جامعه از همان دوران تحصیل كسب مهارت های فنی و حرفه ای را در كنار تحصیل علم و دانش بیاموزند تا بعد از فارغ التحصیلی با معضلات متعدد مواجه نشوند.
وی ادامه داد: اگر كسی دارای مهارت باشد در همه بخش های جامعه برای او كار وجود دارد و دیگر نگران شغل و آینده اش نخواهد بود.
6003/1970
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ