۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
کد خبر: 83038539
T T
۰ نفر

شهرری در عاشورای حسینی به سوگ نشست

۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
کد خبر: 83038539
شهرری در عاشورای حسینی به سوگ نشست

شهرری – ایرنا- مراسم عاشورای حسینی همزمان با دهمین روز از ماه محرم الحرام و همزمان با سراسر كشور با حضور دسته جات سینه زنی در حرم عبدالعظیم (ع) برگزار و شركت كنندگان در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش اشك ماتم ریختند.

به گزارش ایرنا، مردم شهرهای باقرشهر، حسن آباد، كهریزك و شهرری امروز (پنجشنبه) و در روز عاشورای حسینی با به راه انداختن دسته جات عزاداری و برافراشتن پرچم و بیرق های سیاه و برگزاری آیین های نوحه خوانی ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت(ع) ابراز كرده و در غم شهادت پسر حضرت فاطمه (س) گریختند.
دسته جات عزاداری نیز درقالب هیاتهای سینه زن و زنجیر زن پس از عبور از خیابانهای اصلی شهر وارد حرم مطهر عبدالعظیم(ع) شده و این مصیبت بزرگ را به سید الكریم تسلیت می گویند.
حضور جوانان و نوجوانان و حتی كودكان در آیین های عزاداری و دسته جات سوگواری جلوه خاصی به این آیین باشكوه و معنوی داده و نوحه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز در سراسر شهرری طنین انداز شده است.
امروز هیات های عزاداری مسلمانان خارجی از كشورهای پاكستان، عراق ، هند و افغانستان نیز همراه با سایر دسته های سوگواری به حركت درآمده و در حرم مطهر عبدالعظیم(ع) به سوگ نشسته اند.
برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از عزاداران حسینی و برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی در رابطه با وقایع عاشورا از دیگر برنامه های انجام شده توسط هیات های مختلف مذهبی شهرری است.
شب گذشته نیز مردم سراسر جنوب تهران شب عاشورا را با به راه انداختن دسته های سینه زنی، عشق و ارادت خود را به امام حسین (ع) و یاران باوفایش نشان دادند.
1970/6003
۰ نفر