۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۲۸
کد خبر: 83034067
T T
۰ نفر
7 هزار میلیارد تومان به هلال احمر پرداخت شد

اصفهان - ایرنا - معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت: سال گذشته به دستور دولت، هفت هزار میلیارد تومان از محل حق ثبت اسناد رسمی به جمعیت هلال احمر پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، احمد تویسركانی روز شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاك شمال و شرق اصفهان افزود: این در حالیست كه باید هزینه های مربوط به اجرا و توسعه ثبتی صرف تسهیل ارائه خدمات در همین سازمان شود.
وی با اشاره به اقداماتی كه در سال های اخیر در حوزه امور ثبتی و اسنادی كشور صورت گرفته است، گفت: با یكسری اصلاحات ساختاری در این سازمان، سالانه بیش از 30 میلیون تردد مردم برای دریافت خدمات ثبتی كم شده است.
تویسركانی، تبعات تحمیل هزینه به مردم و اتلاف وقت آنها را موجب فسادهایی از نوع توسل به واسطه، پارتی و رشوه عنوان كرد و گفت: همین امر نیز موجب ناسلامتی اداری می شود.
وی یادآور شد: ما موظفیم در همه حوزه های اداری این سازمان، بهره وری را افزایش و پیچیدگی را كاهش دهیم و روند بوركراسی را تسهیل كنیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاك افزود: در كشور ما نسبت كاركنان اداری به جمعیت بسیار بالاست و ایران جزو هشت كشور اول دنیا در این زمینه است.
وی تصریح كرد: بسیاری از بی نظمی ها و عدم شفافیت ها در اكثر بخش ها بویژه بخش های اقتصادی و اجتماعی ناشی از مسائل ثبتی است بر همین اساس تلاش می شود تا حوز ثبتی به عنوان امری حاكمیتی و شفاف و نه یك امر تزیینی در جامعه شناخته شود.
تویسركانی، فساد اداری، جرائم و تخلفات مختلف را از ناشی از نبود شفافیت در حوزه های اقتصادی كشور عنوان كرد و گفت: باید مراقب این مسائل باشیم زیرا دشمن با تمام ابزار برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی به میدان آمده است.
معاون قوه قضائیه، در عین حال، اصفهان را استانی پیشرو در كشور برشمرد كه نقش اساسی در همه مقاطع حساس نظام و انقلاب داشته است.
وی خاطرنشان كرد: تلاش ما این است كه اعتبارات ویژه ای را به حوزه ثبت و اسناد اصفهان اختصاص دهیم و وضعیت ادارات این شهرستان را بررسی كنیم.
در این مراسم، ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاك شمال و شرق اصفهان با زیربنای بالغ بر 2 هزار و 700 مترمربع با حضور معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاك، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، رییس كل دادگستری و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.
ماهیانه 23 هزار سند مالكیت در ادارات ثبت اسناد و املاك استان اصفهان صادر می شود.
6027/6994