۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
کد خبر: 83030061
T T
۰ نفر
می كوشیم با صلابت از شرایط اقتصادی كنونی عبور كنیم

شیراز- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش مجلس و مسئولان دولت این است كه از شرایط اقتصادی كنونی با صلابت و اقتدار عبور كنیم.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی سه شنبه در سومین روز از سفر خود به استان فارس در همایش خیرین حسینی در شهرستان لارستان افزود: استقرار كشور مرهون استقامت و پایداری در این مقطع و دوره حساس است، باید مسایل را با كمك مردم حل كنیم و بكوشیم كه فشارها بر اقتصاد كشور كاهش یابد.
وی ادامه داد: امروز ضرورت دارد كه در داخل كشور همه با هم متحد و یكپارچه باشیم و هم سرنوشتی را حفظ كنیم زیرا این امر باعث می شود كه دشمنان كشور و نظام از رفتارهای نادرستشان مایوس شوند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز شرایط در كشور مقداری متفاوت شده و غربی ها برای اینكه شكنندگی در كشور ایجاد كنند، از سر زورگویی، فشارهایی وارد می كنند اما آنها اشتباه می كنند و آخرین نفس های خود را می كشند چرا كه ملت ایران یك ملت حسینی است و در مقابل یزیدی ها می ایستد.
لاریجانی افزود: آنها دنبال مساله سازی و فشار اقتصادی در كشور هستند و در این شرایط همه باید تدبیر كنیم كه به وضعیت بخش های مختلف به ویژه طبقات ضعیف تر توجه خاص شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، مجلس و آحاد مختلف مردم باید با همبستگی جلو این عربده كشی آمریكایی ها بایستند.
وی بیان كرد: مساله آنها هسته ای نیست، مساله آنها استقلال ملت است و اینكه بگویند ما ایرانی ها را به زانو درآوردیم، اما باید به آنها نشان دهیم كه تفكر شیعه، تفكر استقامت است و كسی كه میراث امام حسین (ع) را دارد هیچگاه به زانو در نمی آید.
لاریجانی ادامه داد: بنابراین این دوره دوره ای است كه همه باید بیشتر با هم باشیم، همدیگر را بیشتر دریابیم، كسانی كه اختلاف نظری هم دارند بدانند كه امروز روز اختلاف نظر نیست، باید روی مشتركات و اصل ولایت، تفكر امام راحل و حضرت آیت الله خامنه ای بایستیم و روی این وجوه مشترك تمركز كنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در كشوری كه عقاید مختلف است ممكن است اختلاف نظر هم وجود داشته باشد اما اینجا بحث ایران و انقلاب و بحث میراث حسینی (ع) است.
او افزود: دشمنان ما با حركت ریشه ای تشیع مساله دارند، نظر آنها این است كه ایران باید حتما پایگاه آنها و در دست آنها باشد از این رو 40 سال مساله ایجاد كردند.
لاریجانی اضافه كرد: مردم ما روی استقلال خود ایستادگی كرده اند، آنها این را نمی خواهند و به همین سبب فشار بر مردم را افزایش می دهند، آن غیرت حسینی امروز است كه در دهان ترامپ و افراد دیگر می زند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همگان باید توجه داشته باشیم كه آن فشاری كه امروز وارد می كنند برای این است كه می خواهند این راه و تفكر حسینی را از مردم ما بگیرند، چرا به كشورهای دیگر چنین فشاری نمی آورند، چون ما روی استقلال كشور ایستادگی كرده ایم و به همین دلیل با مردم ما مبارزه كنند اما به نتیجه نخواهند رسید.

**اقدامات خیران، در جامعه همبستگی ایجاد می كند
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اقدامات خیران عرصه های مختلف از جمله خیران حسینی، خیرین مدرسه ساز و خیرین تامین سلامت گفت: این گذشت خیران افزون بر اینكه برای خود آنها مفید است، یك همبستگی اجتماعی در جامعه به وجود می آورد.
لاریجانی افزود: جامعه ای كه از نظر عاطفی به هم تنیده باشد و همه نسبت به سرنوشت یكدیگر حساس باشند آن جامعه یك جامعه مقاوم و با استقامت است.
وی ادامه داد: جوامعی كه انفرادی كار می كنند و تعلقات دینی یا عاطفی در آنها كم شده وقتی می خواهند نیروی مسلح شكل دهند ناگزیر هستند كه مزدور بیاورند چون كسی حاضر نیست جانش را در این راه هزینه كند.
رئیس مجلس گفت: اما جوامعی كه عواطفش در آن به هم تنیده و ولایت ركن آن باشد آن جامعه بسیار مستحكم است و در مقابل توفان ها مقاومت می كند.
در این آیین كه با حضور اسماعیل تبادار استاندار فارس برگزار شد، از شماری از خیرین در حوزه دینی و مذهبی تجلیل شد.
لاریجانی كه در سومین روز سفر به استان فارس، صبح سه شنبه وارد لارستان شد، در نخستین برنامه خود در این شهرستان جنوبی استان در گلزار شهدای شهر لار حضور یافت و به مقام والای شهیدان ادای احترام كرد.
رئیس مجلس همچنین بر سر مزار حضرات آیات سید مجتبی موسی لاری و سید عبدالعلی آیت اللهی از علمای فقید لارستان حضور یافت و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.
لارستان به مركزیت شهر لار در 378 كیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز سفری سه روزه به استان فارس، عصر یكشنبه (هجدهم شهریور) با استقبال استاندار وارد شیراز شد و به زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) رفت.
دیدار با تولیت این آستان مقدس و همچنین دیدار با خانواده مرحوم محمد حسن دوگانی نماینده سابق مردم فسا از دیگر برنامه های رئیس مجلس در این سفر بود. این نماینده فقید مجلس صبح چهارشنبه 14 شهریورماه جاری در 62 سالگی در بیمارستان عرفان تهران درگذشت.
لاریجانی در دومین روز سفر به استان فارس (نوزدهم شهریور) با حضور در گلزار شهدای استهبان به مقام والای شهیدان ادای احترام كرد و به زیارت امامزاده پیرمراد این شهر رفت وی سپس در نشست شورای اداری و آیین تجلیل از حافظان كل قرآن كریم در استهبان شركت كرد.
وی بعدازظهر دوشنبه به نی ریز در شرق فارس رفت و از طرح فولاد غدیر و همچنین نمایشگاه آثار هنرمندان این شهرستان بازدید و در جلسه شورای اداری شهرستان شركت كرد.
6122 /6118 / 2027
۰ نفر