برنامه های دفاع مقدس با رویكرد ایجاد وحدت برگزار شود

همدان - ایرنا - مدیركل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس همدان گفت: با توجه به جنگ روانی دشمن برای ایجاد آشفتگی روانی، باید خاصیت برنامه های هفته دفاع مقدس ایجاد وحدت و وفاق ملی باشد.

به گزارش ایرنا، سردار مهدی ظفری روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس همدان بیان كرد: باید از نگاه سازمانی برای برگزاری برنامه های دفاع مقدس پرهیز و به نقش مردم و رهبر معظم انقلاب تاكید شود.
وی با بیان اینكه دفاع مقدس متعلق به گروه خاصی نیست بلكه متعلق به همه مردم است، اظهار داشت: عامه مردم در بیشتر مواقع از برنامه هایی ابلاغ شده جلوتر هستند.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس همدان اضافه كرد: در شرایط كنونی كشور كه رئیس جمهوری در كنار سخنرانی یك نهیب نیز به دشمنان می زند، همه مردم، گروه ها و احزاب وی را همراهی می كنند.
سردار ظفری با بیان اینكه 32 برنامه محوری برای هفته دفاع مقدس پیش بینی شده است، گفت: انتظار می رود برنامه های پیش بینی شده توسط نهادها به موقع به دبیرخانه اطلاع رسانی شود تا بتوان مستند سازی كرده و به موقع برنامه ها را انجام و تحویل ستاد كل نیروهای مسلح داد.
وی ادامه داد: یك فصل نامه یا گاهنامه با محوریت فعالیت های صورت گرفته در سی و هشتمین سالروز هفته دفاع مقدس به نام استان چاپ و منتشر می شود.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس همدان خاطر نشان كرد: هیچ پدیده ای نتوانسته مثل دفاع مقدس تحول در منطقه و جهان ایجاد كند.
سردار ظفری افزود: دفاع مقدس حاصل انقلاب اسلامی است و اگر این 2 مولفه از هم جدا شود به طور حتم مفاهیم ارزشی انقلاب به خوبی معرفی نمی شود.
وی با بیان اینكه دكترین نظامی معتقدند كه دفاع مقدس قرینه و منبعث از عاشورا است، یادآوری كرد: بیستم شهریور سال 65 در جزیره مجنون كه محل پدافند لشكر انصار الحسن (ع) همدان بود دشمن در جبهه شمالی و جنوبی نفوذ كرده بود و رزمندگان همدان پذیرفتند كه در مقابل این تك مرموز دشمن بایستند.
وی بیان كرد: این استان با تقدیم شهدای گرانقدری نظیر شهید شاخص محسن امیدی توانست دشمن را در منطقه مجنون متوقف كنند.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این جلسه گفت: رزمایش اقتدار از نهم شهریور امسال در كشور آغاز شده است.
سردار مهدی فرجی اضافه كرد: این رزمایش 17 شهریور در همدان آغاز شد و در كنار آن، نیروهای جهادی برای ارائه خدمت در حاشیه شهرها حضور یافتند.
وی شعار این رزمایش را «وحدت، پیشرفت و ایستادگی» عنوان كرد و ادامه داد: برنامه های این رزمایش تا پایان هفته مقدس ادامه دارد و نیروهای جهادی تا این زمان در مناطق محروم خدمات ارائه می دهند.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینكه مرحله نخست این رزمایش به خوبی انجام شد، گفت: مرحله دوم رزمایش متقارن با هفته دفاع مقدس پنجم مهرماه در مركز استان با حضور 22 هزار تن از نیروها برگزار می شود.
وی تاكید كرد: با توجه به شرایط كنونی جامعه و دسیسه های دشمن، با برگزاری این رزمایش به جهان این پیام منتقل می شود كه سپاهیان محمد(ص) دوباره آماده رویارویی هستند.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: نمونه این رزمایش پیشتر در جریان هشت سال جنگ تحمیلی برگزار و حضور نیروها در این رزمایش موجب رفع بسیاری از مشكلات شد.
سردار فرجی ادامه داد: هم اینك كه دشمن درصدد ایجاد یاس و ناامیدی است، برگزاری این رزمایش می تواند در ارتقای روحیه مردم اثر گذار باشد.
7526/2090

سرخط اخبار استان‌ها