۱۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۱۱
کد خبر: 83020948
T T
۰ نفر
دولت توجه ویژه ای به حل مشكلات خانواده معظم شهدا دارد

اردبیل - ایرنا - مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت توجه ویژه ای به حل مشكلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دارد و گام های مهمی در این راستا برداشته است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام پرویز ولی زاده روز دوشنبه در جلسه شورای اداری خلخال افزود: در حالی كه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مسائل و مشكلات ایثارگران در سال 90 به دولت ابلاغ شده این كار در سال 93 در قالب آیین نامه های اجرایی توسط دولت فعلی عملیاتی شد.
او گفت: دولت برغم مشكلات اقتصادی موجود در كشور تمام معوقات خانواده های شاهد به جای مانده از سال 89 را با تامین 40 هزار میلیارد اعتبار در سال 93 پرداخت كرد.
ولی زاده اظهار داشت: در حالی كه 750 هزار جانباز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران كشور قرار گرفته اند، بیش از 2 میلیون جانباز بدون متولی نیز مشكلی است كه حل آن در دستور كار دولت قرار دارد.
وی همچنین گفت: رونمایی از سند راهبردی ایثارگران در 16 محور و ابلاغ آن به ستاد كل نیروهای مسلح و راه اندازی دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار و شهادت در دولت با از كارهای ارزشمند دولت آقای روحانی در این خصوص است.
او افزود: ایجاد ناامیدی و بی اعتمادی بین مردم از جمله توطئه های دشمنان بوده و آنها برای ایجاد نارضایتی در جامعه تلاش می كنند و در چنین وضعیتی حفظ وحدت بین آحاد مردم امری ضروری می باشد.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: اهالی این شهرستان در شكل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش ارزنده ای داشته و تقدیم اولین شهید انقلاب استان اردبیل ، 501 شهید دوران دفاع مقدس ، هزار و 200 جانباز و 55 آزاده حاكی از ارادت قلبی مردم این منطقه به انقلاب و نظام اسلامی ایران است.
فریدون بابایی افزود: فرزندان شاهد و ایثارگر و خانواده های معظم شهدا مشكل اشتغال دارند و 185 نفر از فرزندان این خانواده ها با مدرك تحصیلی كارشناسی ، كارشناسی ارشد و 65 دیپلم بیكار در انتظار یافتن شغلی مناسب هستند.
7119/6016

سرخط اخبار استان‌ها