۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۱۵
کد خبر: 83015660
T T
۰ نفر
پنج طرح گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در فارس افتتاح شد

شیراز-ایرنا-مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: همزمان با هفته دولت پنج طرح در حوزه گردشگری با سرمایه گذاری 56 میلیارد ریال و 83 میلیون ریالی بخش خصوصی در این استان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا مصیب امیری، سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها شامل، یك هتل دو ستاره، یك مهمانپذیر، یك اقامتگاه سنتی و طرح توسعه یك هتل در شیراز و همچنین یك تفرجگاه گردشگری در شهرستان سپیدان است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه كرد: با بهره برداری از این طرح ها زمینه ایجاد اشتغال برای حدود 60نفر فراهم شده است.
امیری ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری یكی از فرصت‌های سود‌آور و اشتغالزاست و می توان با افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری، نقش عمده‌ای در رونق اقتصاد ایفا كرد و از دستاوردها و مزایای این حوزه بهره مند شد.
به گفته وی، هم اینك 93 مجموعه اقامتی نظیر هتل، مُتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر در كنار 112خانه مسافر، هفت هزار و 600 اتاق و 18هزار و 59 تخت در فارس موجود است.
رئیس جمهور و نخست وزیر وقت ایران، محمد علی رجایی و حجت الاسلام محمد جواد باهنر در هشتم شهریور سال 1360در حادثه تروریستی انفجار دفتر نخست وزیری به شهادت رسیدند، به همین مناسبت دوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
9873 /6118