۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۲۷
کد خبر: 83013815
T T
۰ نفر

48 هزار میلیارد ریال وام ازدواج در كشور پرداخت شد

۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۲۷
کد خبر: 83013815
48 هزار میلیارد ریال وام ازدواج در كشور پرداخت شد

بوشهر-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در چهار ماه نخست امسال بر اساس اعلام نظام بانكی 314 هزار وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش 48 هزار میلیارد ریال در كشور پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در عسلویه استان بوشهر افزود: اكنون بیش از 273 هزار نفر در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج قرار دارند كه از این میزان 190 هزار نفر تعیین شعبه شده و در 2 ماه آینده پس از تكمیل پرونده، تسهیلات ازدواج آنها پرداخت می شود.
وی بیان كرد: حدود 80 هزار نفر باقیمانده نیز در انتظار تعیین شعبه توسط بانك ها برای دریافت تسهیلات ازدواج هستند.
سلطانی فر ادامه داد: در بخش جوانان با وجود همه انتظاراتی كه وجود داشت دولت در پنج سال گذشته كارنامه خوبی از خود بر جای گذاشته است.
وی بیان كرد: در سال 1392 مجموع تسهیلات پرداختی قرض الحسنه ازدواج 29 هزار میلیارد ریال و تا سقف 30 میلیون ریال بود اما این در سال گذشته به 120 هزار میلیارد ریال با سقف 100 میلیون ریال برای هر جوان پرداخت شد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: اكنون میزان وام ازدواج برای هر جوان با دستور رئیس جمهوری و تصویب مجلس شورای اسلامی به 150 میلیون ریال افزایش یافته است.
وی ادامه داد: این میزان پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج در سال هایی كه بانك ها با محدودیت اعتباری مواجه بودند یك عملكرد مناسب برای دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان است.
در سفر چند ساعته وزیر ورزش و جوانان به عسلویه خانه جوانان این شهرستان افتتاح و همزمان با آن 11 طرح ورزی دیگر با اعتبار 172 میلیارد ریال در استان بوشهر بهره‌برداری و عملیات اجرایی پنج طرح ورزشی با اعتبار 100 میلیارد ریال آغاز شد.
وزیر ورزش و جوانان پیش از این اردییهشت امسال برای افتتاح چند طرح به استان بوشهر سفر كرده بود.
7212/6043**
۰ نفر