۲۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۵
کد خبر: 82998418
T T
۰ نفر

اهتمام ویژه برای تحقق بیمه مسكن روستایی ضروری است

۲۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۵
کد خبر: 82998418
اهتمام ویژه برای تحقق بیمه مسكن روستایی ضروری است

سمنان- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت : مسوولان در محقق شدن راهبرد بیمه روستایی در زمینه مسكن اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش ایرنا ، قدرت الله ابك روز یكشنبه در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران در سالن جلسات استانداری افزود : باید هدفگذاری شود تا پایان امسال 20 درصد روستاهای این استان زیر چتر بیمه واحد مسكونی روستایی قرار بگیرند.
وی ادامه داد : پرداخت حق بیمه واحدهای مسكونی با هدف رهایی و جبران خسارت های ناشی از احتمال وقوع خطرات مانند سیل ، زلزله و آتش سوزی باید در روستاها به دلیل آسیب پذیر تر بودن در اولویت قرار بگیرد.
وی با بیان این كه هزینه بیمه هر واحد مسكونی روستایی در حدود 250 هزار ریال است، اظهار داشت : با توجه به این هزینه ناچیز متاسفانه استقبال از بیمه بسیار كم است.
ابك بر فرهنگ سازی با كمك رسانه و آگاهسازی روستاییان درباره فواید و مزایا بیمه واحدهای مسكونی تاكید و اضافه كرد : آمار حاكی از آن است عملكرد مسوولان برای توجیه مردم و به طور خاص روستاییان برای قرار گرفتن زیر پوشش بیمه روستایی در زمینه واحدهای مسكونی در حد انتظار نبوده است.
وی تصریح كرد : در زمان حاضر در این استان تنها سه روستای خیرآباد ، مومن آباد در سمنان و محمد آباد در میامی زیر پوشش بیمه قرار دارند.
به گزارش ایرنا ، استان سمنان از نظر جمعیت در كشور در رتبه بیست و نهم قرار دارد و ضریب نفوذ بیمه در استان 1.8 بوده و در بین استان ها از لحاظ ضریب نفوذ بیمه در جایگاه بیست و یكم قرار دارد كه این جایگاه نسبت به استان هایی مانند خوزستان ، لرستان مناسب نیست.
در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان 308 روستای بالای 20 خانوار و 257 دهیاری وجود دارد.
/6026/7342

سرخط اخبار استان‌ها