۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
کد خبر: 82995546
T T
۰ نفر

هفته فیلم ایران در ژاپن آغاز شد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
کد خبر: 82995546
هفته فیلم ایران در ژاپن آغاز شد

پكن- ایرنا- هفته فیلم ایران گرامیداشت نودمین سالگرد روابط ایران و ژاپن از امروز سه شنبه در سالن اكاساكای توكیو آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.

به گزارش ایرنا هفته فیلم ایران در توكیو از سوی سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و با همكاری شهرداری میناتاكوی توكیو و حمایت و پشتیبانی اداره كل همكاری های فرهنگی و ایرانیان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد.
در این برنامه كه با «جشنواره صلح و دوستی» ژاپن گرامیداشت سالگرد حمله اتمی آمریكا به هیروشیما و ناكازاكی همزمان شده است 7 فیلم سینمایی، مستند و انیمیشن شامل فصل نرگس، مبارك (انیمیشن)، شرقی (مستند زندگینامه پروفسور ایزوتسو) دلبری، بادیگارد، كفش هایم كو و پری دریایی به نمایش در خواهند آمد.
مراسم افتتاحیه این جشنواره ظهر امروز با حضور افزون بر 200 نفر از شخصیت های فرهنگی، علمی و علاقه مندان به فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی برگزار شد.
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه این جشنواره ضمن تشكر از مساعدت و همكاری سفیر ایران در ژاپن، شهرداری میناتاكو و اداره كل همكاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: این برنامه با جشنواره صلح و دوستی كه به احترام كشته شدگان بمباران اتمی هیروشیما و ناكازاكی برگزار شده همزمان شده است.
حسین دیوسالار افزود: با وقوع انقلاب اسلامی تمامی عرصه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران دستخوش تحولات شد و موضوعات فرهنگی از جمله سینما نیز در زمینه های كیفی، كمی، توجه به ارزش ها و آموزه های دینی و اسلامی و گرایش های معناگرایانه تحولات فراوانی را شاهد بوده است.
او گفت: به راستی می توان سینمای بعد از انقلاب را سینمایی دارای مفاهیم ارزشی، انسانی و صلح و دوستی دانست كه در جهت ایجاد رشد و تعالی مردم و جامعه گام بر می دارد.
وی با اشاره به نقش برخی رسانه ها در القا چهره ای غیرمنصفانه و غیر واقعی از ایران كه بسیاری از ناظران و محققان ژاپنی نیز به غیر واقعی بودن آن اذعان دارند افزود: فیلم و سینما و فعالیت های متنوع فرهنگی میان دو ملت بزرگ ایران و ژاپن، می تواند نقش بسیار ارزنده ای در ارائه شناخت بهتر میان دو كشور تاثیرگذار شرق و غرب آسیا فراهم نماید.
دیوسالار اظهار امیدواری كرد این برنامه زمینه مناسبی برای آشنایی هر چه بیشتر دو ملت بزرگ ایران و ژاپن را فراهم نماید.
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به اینكه هفته فیلم ایران هر روز در چهار سانس برگزار می شود گفت: در نخستین روز این هفته علاوه بر اینكه فیلم های 'فصل نرگس'، 'بادیگارد' و 'مبارك' نمایش داده می شوند فیلم مستند شرقی در خصوص پروفسور 'ایزوتسو' نیز اكران می شود.
به گفته وی در روز دوم این هفته نیز فیلم های دلبری، مبارك، پری دریایی، فصل نرگس و كفش‌هایم كو نمایش داده می شوند.
دیوسالار تصریح كرد در آخرین روز این هفته نیز سه فیلم مستند شرقی، كفش‌هایم كو و بادیگارد نمایش داده می شوند.
در حاشیه هفته فیلم ایران در ژاپن، نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.
*آساق**1904**