۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
کد خبر: 82995265
T T
۰ نفر
2 میلیون و 300 هزار تن نهاده برای توزیع در كشور خریداری شد

سنندج - ایرنا - معاون بازرگانی شركت پشتیبانی امور دام كشور گفت: این شركت در 6 ماه گذشته بیش از 2 میلیون و 300 هزار تُن نهاده ضروری مورد نیاز دام در كشور خریداری كرده است.

عباس پشم فروش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 2 میلیون و 300 هزار تُن نهاده شامل یك میلیون تُن ذرت، 900 هزار تُن كنجاله سویا و 400 هزار تُن جو است.
وی با بیان اینكه این میزان نهاده از بازارهای خارج از كشور تامین شده است، افزود: تاكنون 800 هزار تُن از این محصول وارد كشور شده و برخی نیز در قالب محموله های دیگر از جمله 6 كشتی پهلو گرفته در حال تخلیه و انتقال به داخل كشور است.
پشم فروش تاكید كرد: این شركت موظف است در راستای انجام وظایف تنظیم بازاری خود 15 درصد از 14 میلیون تُن ارزاق مورد نیاز كشور را خریداری یا توزیع كند.
وی یادآور شد: این شركت در خصوص اقدامات وزارت جهاد كشاورزی برای كنترل برخی ارزاق از جمله مرغ نیز فعالیت های خود را شدت بخشیده است و هم اكنون در كشور 60 هزار تُن مرغ منجمد وجود دارد كه پنج هزار تُن آن در بین مردم توزیع شده است.
پشم فروش همچنین از خرید هشت هزار و 500 تُن گوشت قرمز منجمد خبر داد و اضافه كرد: برای كنترل قیمت این محصول نیز سه هزار و 500 تُن آن در بین مردم توزیع شده است.
عباس پشم فروش روز چهارشنبه به منظور شركت در مراسم تودیع و معارفه مدیر كل شركت پشتیبانی امور دام كردستان به این استان سفر كرده است.
3034/6108

سرخط اخبار استان‌ها