۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۹:۲۹
کد خبر: 82994864
T T
۰ نفر

محتكران 71 تن برنج در خرم آباد جریمه شدند

۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۹:۲۹
کد خبر: 82994864
محتكران 71 تن برنج در خرم آباد جریمه شدند

خرم آباد- ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: 71تن برنج احتكار شده از چهار واحد صنفی در خرم آباد كشف و ضبط شد.

محمدرضا صفی خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها به دلیل عدم اعلام موجودی برنج در انبارهای خود با پرونده تخلفاتی به ارزش سه میلیارد و 230 میلیون ریال به تعزیرات حكومتی معرفی شدند.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات 48 ساعت گذشته گشت های بازرسی اظهار داشت: 2 پرونده تخلفاتی عرضه خارج از شبكه 123 حلقه لاستیك به ارزش یك میلیارد و 220 میلیون ریال و 2 پرونده عدم اعلام موجودی 50 حلقه لاستیك به ارزش چهار میلیارد و 475 میلیون ریال تشكیل شد.
وی با اشاره به تشدید بازرسی ها از بازار استان افزود: 2 محتكر 200 شاخه تیرآهن و 12 تن میلگرد با پرونده تخلفاتی به ارزش 605 میلیون ریال به تعزیرات حكومتی معرفی شده اند.
صفی خانی ادامه داد: 100 كارتن تخم مرغ احتكار شده نیز از یك واحد كشف و پرونده تخلفاتی به میزان 105 میلیون ریال برای فرد متخلف تشكیل شد.
وی یادآور شد: ابتدای هفته جاری نیز 276تن برنج قاچاق و احتكار شده در خرم آباد و كوهدشت با تشدید بازرسی ها از سطح بازار و انبار كالا، كشف و ضبط شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مردم در راستای برخورد با محتكران و اخلال گران بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، احتكار، عرضه خارج از شبكه و كالای قاچاق با شماره تلفن 124 تماس بگیرند.
صفی خانی افزود: افرادی كه انبارهای احتكار كالا را به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی كنند در صورت صحت موضوع، پس از صورتجلسه كالای مكشوفه، از آنها تقدیر خواهد شد.
وی بیان كرد: طرح ویژه نظارتی پایش بازار در استان آغاز شده و در قالب آن برخورد با اختلال گران اقتصادی شدت یافته است.
صفی خانی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همكاری اتاق اصناف، تعزیرات حكومتی و اماكن نیروی انتظامی با توجه به افزایش قیمت برخی كالاها در سطح كشور از جمله استان اجرای طرح ویژه نظارت بر كالاها را در دستور كار قرار داده است.
7269/6060

سرخط اخبار استان‌ها