۱۳ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۴
کد خبر: 82990564
T T
۰ نفر
افزون بر 2.5 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان كشف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: 2 تن و 574 كیلو گرم انواع مواد مخدر با توقیف چهار دستگاه خودرو در این استان كشف شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری با تشریح نحوه كشف این مواد اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان های سراوان و ایرانشهر با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان از جابه جایی یك محموله مواد افیونی توسط قاچاقچیان در مسیر سراوان - ایرانشهر مطلع شدند.
وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر پس از چندین ساعت گشت زنی در مسیر مورد نظر به 2 دستگاه خودرو پژو 405 و یك دستگاه پژو پارس مشكوك شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ماموران پلیس به این خودروها با علائم هشدار دهنده دستور ایست دادند كه قاچاقچیان به محض مشاهده آنان فرار كردند و پس از پیمودن مسافتی به ناچار خودروها را در حاشیه جاده رها كرده و با استفاده از تاریكی هوا به سمت ارتفاعات متواری شدند.
سردار قنبری تصریح كرد: ماموران در بازرسی از این خودروها یك تن و 429 كیلوگرم حشیش و 647 كیلوگرم تریاك كشف كردند.
وی اظهار داشت: با كسب خبری مبنی بر جابه جایی یك محموله مواد افیونی از شهرهای مرزی به مركز استان، تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر رسیدگی به موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ماموران پس از تحقیقات گسترده سرانجام به اطلاعاتی در خصوص تردد قاچاقچیان در مسیر لادیز - كورین با یك دستگاه سواری زانتیا دست یافتند.
سردار قنبری تصریح كرد: ماموران انتظامی با كنترل نامحسوس مسیر، خودرو مورد نظر با 2 سرنشین را شناسایی و دستور ایست دادند كه قاچاقچیان به سمت عوامل انتظامی تیراندازی كردند.
به گفته وی ماموران انتظامی در نهایت خودرو مورد نظر را متوقف و یك قبضه سلاح كلاش و چهار تیغه خشاب از قاچاقچیان كشف و 2 قاچاقچی را دستگیر كردند.
ارشد انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در بازرسی انجام شده از این خودرو 466 كیلوگرم تریاك، 15 كیلوگرم هروئین، 9 كیلوگرم شیشه و هشت كیلوگرم مرفین كشف شد.
7316**3042