۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۴۱
کد خبر: 82974919
T T
۰ نفر
گردشگری نقشی مهم در خنثی سازی تبلیغات منفی علیه كشور دارد

اصفهان - ایرنا - مدیر كل میراث فرهنگی اصفهان گفت: رسانه های غربی تلاش دارند تا با تبلیغات منفی، تصویری متفاوت از كشورمان به جهان القا كنند لذا در این شرایط تقویت صنعت گردشگری راهكاری موثر در خنثی سازی این تبلیغات است.

به گزارش ایرنا، فریدون الهیاری روز چهارشنبه در همایش ' نقش مهمانپذیری و هتلداری در صنعت گردشگری '، افزود: كشورهای غربی در چند دهه گذشته، ایران هراسی را در دستور كار خود قرار داده و سعی كرده اند مانع معرفی سیمای واقعی ایران زمین شوند كه این پروژه همچنان ادامه دارد.
وی گفت: رونق صنعت گردشگری راهكاری موثر در تبین واقعیت ها و معرفی فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی است و توفیق در این امر، در گرو حضور بخش های مختلف در این عرصه است ولی هر یك از بخش ها باید ضمن هماهنگی وهدفمندی، وظایف و مسئولیت خود را بشناسند و به آن عمل كنند.
وی اضافه كرد: بخش های مختلف خدماتی، اجتماعی، امنیتی، رفاهی و شهری همه در حوزه گردشگری سهم دارند ولی هر یك باید بدانند وظیفه شان چیست و براساس وظیفه مشخص، عمل كنند.
مدیر كل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان افزود: گردشگری گرچه به وجود برخی زیر ساخت ها مانند هتل نیازمند است اما باید برای رونق این صنعت در زمینه بازاریابی نیز تلاش كرد.
وی با تاكید بر ضرورت تغییر نگاه ها به بخش گردشگری، گفت: جذب گردشگر نه تنها تهدید كننده فرهنگ بومی نیست بلكه فرصتی معتنم برای معرفی فرهنگ غنی و داشته های ارزشمند بومی است.
الهیاری خاطر نشان كرد: در حوزه گردشگری باید بر اساس نقشه جامع حركت كرد و بی شك در این نقشه، بخش خصوصی ركن اساسی است.
وی با تاكید بر ضرورت توانمند سازی بخش خصوصی گفت: اصلاح برخی قوانین، حمایت قانونی از بخش خصوصی و ارتقای حرفه ای و تخصصی، از جمله بخش هایی است كه مورد حمایت دولت قرار دارد.
مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینكه طی پنج سال گذشته صنعت گردشگری 4.5 برابر رشد داشته است، افزود: در حال حاضر 400 پروژه گردشگری در این استان در دست اجرا است كه بین پنج تا 95 درصد پیشرفت داشته اند.
وی اضافه كرد: هچنین درمدت یاد شده ظرفیت اقامتگاههای استان 2.5 برابر افزایش یافته است و از 10 هزار به 25هزار اتاق رسیده است.
الهیاری گفت: در حوزه بومگردی قبلا 35 واحد اقامتی در خور و بیابانك، نایین و كاشان وجود داشت كه طی سال های اخیر این میزان به 300 واحد رسیده و امروز استان اصفهان در حوزه طبیعتگردی رتبه اول كشور را به خود اختصاص داده است.
همایش 'نقش مهمانپذیری و هتلداری در صنعت گردشگری' روز چهارشنبه به همت جهاد دانشگاهی مركز اصفهان با حضور فعالان بخش گردشگری در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان برگزار شد.
7134/ 2093 / ***

سرخط اخبار استان‌ها