۱۶ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰
کد خبر: 82964036
T T
۰ نفر
شناخت مردم موجب انتقال سرمایه غیرمولد به بورس می شود

تهران-ایرنا- معاون سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت: فرهنگ سازی سبب می شود تا مردم با بازار سرمایه آشنا شده و بخشی از نقدینگی مردم، به ویژه از بخش های غیرمولد جامعه جذب بورس می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سعید فلاح پور» روز شنبه در آیین افتتاحیه دومین دوره لیگ ستارگان بورس، افزود: بازار سرمایه از بازارهای مهم مالی دنیاست كه می تواند منابع مالی را جذب كند.
وی گفت: این دوره از مسابقات، در قالب كشوری برگزار می شود و آغاز لیگ ستارگان، عاملی برای تشویق به كارآفرینی است.
عضو هیات مدیره سازمان بورس یادآور شد: نخستین دوره لیگ ستارگان بورس، ابزارهای كمتری در رقابت مورد استفاده تیم ها قرار گرفت، اما امسال برای آنكه این رقابت مهم بورسی به شرایط واقعی بازار نزدیك تر باشد، محدودیت ها كمتر شد و در معاملات از ابزار های مالی بیشتری استفاده می شود.
وی پیرامون پیشرفت های موجود در بازار سرمایه گفت: امكانات در این بازار به سرعت تغییر كرده و سرعت تغییرات بیش از گذشته است.
«یاسر فلاح» دبیر اجرایی لیگ ستارگان بورس نیز برگزاری این مسابقات را، راهی به سوی ارتقای فرهنگ سازی و آموزش بازار سرمایه دانست.
وی ابراز امیدواری كرد: پس از اتمام این دوره، شاهد ارتقای سواد مالی گروه نخبه و دانشگاهی كشور باشیم.
به گزارش ایرنا، دومین لیگ ستارگان بورس با حضور سعید فلاح پور، عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و شماری از فعالان بازار سرمایه و اساتید دانشگاه كار خود را آغاز كرد.
در این مسابقات، 35 تیم دانشجویی حضور دارند كه با اعتبار اختصاص یافته توسط سازمان بورس در فضای واقعی و كنترل شده تالار بورس اقدام به معاملات سهام می كنند.
اقتصام *2022*1070* 1559

سرخط اخبار اقتصاد