۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۷
کد خبر: 82946415
T T
۰ نفر
یك متهم دیگر در رابطه با پرونده ایرانشهر دستگیر شد

زاهدان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان گفت: یك متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد.

حجت الاسلام علی موحدی راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متهم برای تكمیل تحقیقات و مشخص شدن نقش وی در این پرونده به ایرانشهر اعزام شد.
وی افزود: تحقیقات برای بررسی نقش این متهم در اقدامات مجرمانه ایرانشهر در حال انجام است.
موحد راد ادامه داد: این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است.
وی تصریح كرد: تا كنون سه نفر با عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شكایت كرده اند كه اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یكی دو روز اخیر نبوده است.
دادستان زاهدان یادآورشد كه یكی از خانم های شاكی مدعی شده است كه دی ماه سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفته و یكی دیگر از شاكیان پرونده نیز مدعی شده كه اردیبهشت ماه و دیگری نیز گفته است كه خردادماه مورد تجاوز قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: تا كنون 2 متهم در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر دستگیر شدند و متهمان دیگر نیز شناسایی و دستور دستگیری آنان صادر شده است.
وی تاكید كرد: بر اساس قانون هیچ مقام اجرایی به غیر از رئیس كل دادگستری و دادستان مركز استان حق مصاحبه در رابطه با محتویات و مفاد پرونده هایی با موضوع قضایی به ویژه پرونده هایی كه تحقیقات اولیه آن محرمانه و در موضوع منافی عفت است را ندارند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان تاكید كرد: تنها رئیس كل دادگستری و دادستان مركز استان در خصوص پرونده های قضایی حق مصاحبه دارند و دادستان یا رئیس دادگستری شهرستان ها نیز حتما باید با هماهنگی رئیس كل دادگستری و دادستان مركز استان مصاحبه كنند.
موحدی راد افزود: هر مقام اجرایی كه در خصوص محتویات و مفاد پرونده قضایی مصاحبه كند كار خلاف قانون انجام داده و تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا روز جمعه 26 خرداد مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید از تجاوز به 41 دختر در این شهرستان خبر داد كه در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد كه البته هیچكدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.
در پی انتشار این خبر حدود 50 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق كه مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع كرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.
فرماندار ایرانشهر نیز در میان تجمع كنندگان حضور پیدا كرد و به تجمع كنندگان قول داد كه پیگیر این موضوع به صورت جدی است و با مجرمان برخورد خواهد شد كه در نتیجه تجمع كنندگان با صحبت های فرماندار قانع و به تجمع خود پایان دادند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان پیشتر تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تكذیب كرد و گفت: تنها سه نفر شاكی خصوصی تاكنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه كرده اند و فقط 2 متهم دستگیر شدند.
ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در 335 كیلومتری جنوب زاهدان مركز این استان واقع شده است.
3042**6081

سرخط اخبار استان‌ها