۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
کد خبر: 82944910
T T
۰ نفر
هیچ كس حق تجمع در ایرانشهر را ندارد

زاهدان- ایرنا- امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: همگی ما در موضوع تجاوز به دختران دغدغه داریم اما هیچ كس اكنون حق تجمع ندارد زیرا فرصت طلبان بسیاری برای سوءاستفاده در كمین نشسته اند.

به گزارش ایرنا، مولوی محمد طیب ملازهی روز یكشنبه در مسجد جامع نور ایرانشهر در جمع شماری از جوانان معترض به تجاوز به چند دختر ایرانشهری، تصریح كرد: اجازه دهید در فضایی آرام تحقیقات لازم انجام و كسانی كه در این زمینه مجرم هستند دستگیر شوند و به سزای اعمالشان برسند.
وی افزود: اجازه دهید كسانی كه مسئولیت و قدرت قانونی دارند پیگیر این ماجرا باشند و هركسی راه نیفتد و بی قانونی كند، دقت كنید خدای ناكرده احساسات بر كسی غالب نشود و دست به اعمالی بزند كه فردا پشیمانی به دنبال داشته باشد زیرا جوش بر هوش غالب می شود.
مولوی طیب گفت: مسئولان قول داده اند كه این مساله را با جدّیت پیگیری می كنند و مجرمان را به سزای اعمالشان خواهند رساند، اجازه دهید اگر اهمال كاری از سوی متولیان امر صورت گرفت سپس اقدامی دیگر خواهیم كرد.
امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر اظهار داشت: مطمئن باشید اگر دغدغه مان از شما بیشتر نباشد كمتر نیست،این مساله را دنبال خواهیم كرد و ان شاءالله نصرت خدا با ما همراه خواهد بود و نتیجه خواهیم گرفت.
وی تصریح كرد: مطمئن باشید هیچ سردار (بزرگ طایفه و قوم) و ملایی (علما و روحانیون) كه الحمدالله همگی آنان نیز باغیرت هستند هیچگاه در جهت آزادی مجرمان این پرونده و یا پناه دادن به آنان تلاش نخواهد كرد زیرا این مساله به حیثیت جامعه بستگی دارد.
وی خطاب به عامه مردم ایرانشهر تاكید كرد: بدون مستندات لازم و قانونی هیچ عكس و اطلاعاتی از كسی منتشر نكنید زیرا خداوند متعال فردای قیامت در مورد حیثیت و آبروی مردم از شما سئوال خواهد كرد. نكند خدای ناكرده با هر كسی ضدیت و لجاجت دارید اسم و عكس وی را به عنوان همدستان مجرمان این پرونده منتشر كنید.
مولوی ملازهی ادامه داد: هر مساله ای یك مسیر قانونی دارد، شما حتی اجازه ندادید كه یك روز از این جریان بگذرد، چند روز اخیر كه تعطیلات رسمی بوده و امروز روز اول كاری است از طرفی این افراد متواری هستند و تنها یك نفر دستگیر شده است، زمان می خواهد كه تحقیقات انجام شود كه آیا این افراد مجرم هستند یا خیر، پس از آن باید محكمه برگزار، اثبات جرم، قضاوت و حكم صادر شود. همه ی اینها خیلی به سرعت هم كه انجام شود حداقل یك هفته طول خواهد كشید.
امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر گفت: در صورت نتیجه بخش بودن تحقیقات و انجام اقدامات لازم، گزارش كامل این پرونده را در روز جمعه به استحضار عموم خواهم رساند.
به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود: یك نفر از متهمان تجاوز به دختران ایرانشهری دستگیر شده است.
امام جمعه مسجد جامع نور اهل سنت ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر گفته بود: بر اساس اطلاعات بدست آمده از یكی از خانواده های مورد تعرض قرار گرفته، فرد دستگیر شده به 41 مورد تجاوز اعتراف كرده است كه متعاقب این خبر دادستان های ایرانشهر و زاهدان با رد این ادعا گفتند: تاكنون هیچ مدرك و اعترافی مبنی بر تجاوز به 41 دختر و زن بدست نیامده است.
محمد خانی دادستان ایرانشهر گفت: تاكنون تنها سه نفر شاكی در این مورد به دستگاه قضایی مراجعه كرده اند و فرد دستگیر شده نیز چنین اعترافی نكرده است.
ایرانشهر مركز شهرستان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در 335 كیلومتری جنوب زاهدان مركز این استان واقع شده است.
7314 **6081
۰ نفر