۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۹
کد خبر: 82944583
T T
۰ نفر
عملكرد خط دفاعی والیبال ایران مقابل صربستان ضعیف بود

ارومیه- ایرنا- بازیكن سابق تیم ملی و كارشناس والیبال گفت: بازیكنان ایران در دیدار با تیم ملی صربستان در خط دفاعی عملكرد ضعیفی نسبت به حمله و دفاع داشتند.

عزیز پرتوی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه تیم ایران به جز خط دفاعی بازی خوبی مقابل صربستان انجام داد، افزود: عملكرد لیبرو و بازیكنان دریافت كننده قدرتی ایران كم اشتباه بود و توپ ها به خوبی به دست پاسور می رسید.
وی بیان كرد: نقش سعید معروف در بازی سازی داخل زمین و دادن پاس های متنوع به اسپوكرها عالی بود و این بازیكن برجسته مدیریت خوبی در میدان داشت.
ملی پوش سابق والیبال ایران گفت: شیوه بازی تیم ملی ایران برگرفته از كشورهای آسیای شرقی و به نوعی بازی سرعتی است و می توانست در مقابل تیم نه چندان سرعتی صربستان بهتر از این عمل كند.
پرتوی ادامه داد: امسال تیم ملی ایران با تلفیقی از بازیكنان جوان و با تجربه عملكرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته و با نزدیك شدن به هفته های پایانی لیگ ملت های والیبال، هماهنگی و انسجام بیشتری در تركیب تیم دیده می شود.
وی افزود: مصدومیت شریفی به نوعی موجب عقب افتادگی تیم در دیدار با صربستان شد ضمن اینكه اعتراض سعید معروف به داور و گرفتن كارت زرد نیز نقش مهمی در واگذاری نتیجه ست پنجم این دیدار داشت.
پرتوی اضافه كرد: مشخص بود كه كادر فنی صربستان آنالیز خوبی بر روی تكنیك های فردی و تاكتیك تیمی ایران انجام داده بودند و با نفوذ از نقاط ضعف تیم ایران امتیازهای حساس و سرنوشت ساز این دیدار را نصیب خود كردند.
وی در خصوص آخرین دیدار هفته چهارم ایران در مقابل آمریكا، افزود: تیم ملی آمریكا از امتیاز میزبانی برخوردار بوده و می توان ادعا كرد كه از نظر فنی نیز یك سر و گردن از سایر حریفان بالاتر است ولی تیم ایران نیز به عنوان تیم فرا آسیایی جایگاه ویژه ای نزد تیم های مطرح جهان دارد.
پرتوی ابراز امیدواری كرد كه تیم ایران با توجه به فشار زیادی كه در مقابل صربستان متحمل شد، تجدید قوای مناسبی تا آغاز دیدارش مقابل آمریكا داشته باشد و با روحیه خوبی مقابل این حریف قدرتمند به میدان برود.
وی افزود: به طور یقین تیم ایران با روند خوبی كه در پیش گرفته می تواند در دیدارهای هفته پنجم، 9 امتیاز كامل مقابل آلمان، بلغارستان و كره جنوبی كسب كرده و امتیازهای از دست رفته را جبران كند.
به گزارش ایرنا ،تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال با نتیجه سه بر 2 مقابل صربستان شكست خورد.
تیم ملی والیبال ایران در ست های اول و چهارم با امتیازهای 25 بر 21 و 25 بر 20 به پیروزی رسید ولی ست های دوم و سوم را با امتیازهای 25 بر 22 و 27 بر 25 به حریف خود واگذار كرد تا كار به ست سرنوشت ساز پنجم كشیده شود؛ در این ست هم ایران با نتیجه 15 بر 11 باخت و فقط یك امتیاز كسب كرد.
تیم ملی والیبال ایران از ساعت سه بامداد دوشنبه/28 خرداد 1397/، دوازدهمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال را مقابل آمریكا برگزار می كند.
7156/3072
۰ نفر