۱۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
کد خبر: 82936652
T T
۰ نفر

هم صدا با قدس

تابوت اسراییل روی دوش روزه داران تهران

۱۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
کد خبر: 82936652
تابوت اسراییل روی دوش روزه داران تهران

تهران-ایرنا- گروهی از مردم روزه دار تهران در حركتی خودجوش در خلال راهپیمایی روز قدس، با حمل تابوت نمادین رژیم صهیونیستی روی دوش خود و سردادن شعارهای 'مرگ بر اسرائیل' جنایات صهیونیست ها را محكوم و بر احقاق حقوق فلسطینیان تاكید كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا استان تهران از خیابان انقلاب، این راهپیمایان همچنین شعارهای ' مرگ بر آمریكا، مرگ بر آل سعود' سر دادند.
یكی از حمل كنندگان این تابوت در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: ما تا نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس گوش به فرمان رهبری ایستاده ایم.
راهپیمایان همچنین پلاكاردها و پارچه نوشته هایی با مضمون «فرعون امروز، آمریكا و رژیم صهیونیست است، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آل سعود و مرگ بر اسرائیل» در دست داشتند.
راهپیمایی روز جهانی قدس پیش از ظهر امروز با حضور مردم روزه دار سراسر كشور آغاز شد كه این آئین در تهران در قالب مسیرهای دهگانه منتهی به میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران جریان دارد.
همه ساله در روز جهانی قدس مسلمانان سراسر جهان با برپایی راهپیمایی‌های گسترده، ضمن محكوم كردن جنایات رژیم صهیونیستی حمایت خود را از آرمان فلسطین اعلام می‌دارند.
16 مرداد سال 1358 هجری شمسی، به فرمان حضرت امام خمینی(ره) رهبر كبیر انقلاب اسلامی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهانی قدس نامگذاری شد.
قرار است امروز در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس بیانیه ای در محكومیت جنایات اسرائیل و آمریكا علیه مردم مظلوم فلسطین صادر شود.
تهرام/9343/1109/ 1008
۰ نفر