۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۸
کد خبر: 82927373
T T
۰ نفر
روز جهانی قدس علیه صهیونیسم متفاوت خواهد بود

كیش - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد كیش اعلام كرد: مواضع مسلمانان و جهان اسلام علیه صهیونیسم در روز جهانی قدس امسال به دلیل انتقال پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به بیت المقدس، متفاوت از قبل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سعید پورعلی در نشست ستاد بزرگرداشت روز جهانی قدس و مراسم ارتحال امام رحمت الله علیه در جزیره كیش افزود: تصمیم رژیم جعلی صهیونیستی در انتقال پایتخت خود به بیت المقدس با اعتراض جامعه جهانی اسلام و دوستان فلسطین اشغالی مواجه شده است و لذا روز جهانی قدس امسال باید رنگ و بوی متفاوتی در كشور ما و جهان اسلام داشته باشد.
وی تاكید كرد: انتقال پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی، حركتی سیاسی كارانه به سركردگی آمریكا و استكبار جهانی بود كه مورد اقبال جامعه جهانی قرار نگرفته و این تصمیمی اشغال گرایانه بود.
وی گفت: در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان مصادف با روز جهانی قدس باید اهداف رژیم جعلی اسراییل و دیگر حامیانش از جمله آمریكا و استكبار جهانی در موضوع مسائل خاورمیانه برای تنویر افكار عمومی تبیین شود.
پورعلی افزود: انتقال پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به قدس شریف در راستای اهداف سلطه و خوی ستیزه جویانه و تهاجم گرایانه صهیونیست برای حمله به قبله اول مسلمانان است.
پورعلی گفت: می طلبد كه ملت ایران این بار رساتر از گذشته با همنوایی جهان اسلام در روز قدس، اعتراض خود از این اقدام تجاوزكارانه را به گوش جهانیان برسانند.
وی در ادامه سخنانش به مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در 14 خردادماه جاری اشاره كرد و افزود: در این مراسم با بهره گیری از سخنرانان ملی درباره نقش امام در شكل گیری انقلاب و تبیین سیره آن امام همام در تداوم راه ایشان بویزه برای نسل جوان بهره خواهیم برد.
وی تصریح كرد: مراسم بزرگداشت امام (ره) در سراسر كشور به عنوان یك فرصت بازخوانی و یادآوری اهداف انقلاب مورد توجه افكار جهانی است و رهبر معظم انقلاب نیز هر سال در این روز با سخنرانی مسیر حركت انقلاب و نقشه راه را برای كارگزاران نظام و مسوولان یادآوری و ترسیم می كنند.
پورعلی گفت: باتوجه به تقارن ماه مبارك رمضان با ایام ارتحال امام (ره)، امسال برنامه اعزام كاروان زائران جزیره كیش به مرقد امام را نداریم اما برنامه بزرگداشتی با بهره گیری از سخنران های ملی تدوین شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد كیش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عید سعید فطر گفت: عید فطر رویدادی مذهبی و نماد وحدت ما و امت اسلام است و ترغیب و تشویق همه آحاد مردم به حضور در نماز وحدت آفرین فطر ضروری است.
وی تأكید كرد: رمضان و عید فطر جز شعائر برجسته مسلمانان و نعمتی خدادادی است كه موجب تقویت وحدت جهان اسلام هستند.
به گزارش ایرنا در ادامه این نشست درباره چگونگی مراسم سالگرد ارتحال امام رحمت الله، راهپیمایی روز جهانی قدس و چگونگی برگزاری باشكوه نماز عید سعید فطر برنامه ریزی شد.
6993