۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
کد خبر: 82916566
T T
۰ نفر
توسعه زیرساختهای معادن سنگان مورد توجه خاص دولت است

گناباد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: توسعه زیرساختهای مجتمع معادن سنگ آهن سنگان خواف مورد توجه خاص دولت قرار دارد و از آن حمایت می شود.

مهدی كرباسیان روز سه شنبه در جریان بازدید از طرحهای مجتمع سنگ آهن سنگان شهرستان خواف واقع در شرق خراسان رضوی افزود: شركت زیرساخت ایمیدرو از افزایش ظرفیت راه آهن و ساخت فرودگاه در خواف حمایت می كند و دولت دوازدهم توسعه بخشهای مختلف از جمله طرحهای صنعتی و معدنی و سرمایه گذاری در این بخش را وظیفه خود می داند.
وی مشاركت در 50 درصد تامین هزینه اعتبار ساخت جاده خواف - سلامی را از جمله مصادیق این امر ذكر و بیان كرد: اجرای طرحهای مجتمع سنگ آهن سنگان خواف نقش مهمی در توسعه اشتغال داشته و نویدبخش آینده خوبی در توسعه و رونق اقتصادی منطقه و كشور است.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ادامه داد: مجتمع سنگ آهن سنگان به سبب ذخائر غنی و طرحهای در دست اجرا پشتوانه مهم صنعتی و معدنی و فولاد كشور محسوب می شود.
فرماندار خواف نیز گفت: دولت تدبیر و امید با وجود مشكلات و محدودیتهای مالی 200 كیلومتر جاده های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان از سال 1392 تاكنون ایجاد كرده است.
محمدرضا پهلوان نژاد افزود: این در حالی است كه در دولت دهم تنها 70 كیلومتر جاده در شهرستان خواف ایجاد شده بود.
همچنین با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران باند دوم جاده خواف به سلامی به طول 21 كیلومتر و با صرف اعتبار 400 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بهره برداری از مسجد و رستوران مجتمع معادن سنگ آهن سنگان به وسعت دیگر بخشهای سفر یك روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به خواف بود كه در وسعت 600 مترمربع و صرف اعتبار پنج میلیارد ریال احداث شدند.
معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره یك میلیارد تن یكی از 10 حوزه بزرگ استخراج سنگ آهن در جهان است. این معادن تامین كننده خوراك اولیه برای تولید 17.5 میلیون تن كنسانتره، 15 میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است. گُندله به گلوله ‌های تولید شده از نرمه سنگ آهن و سایر مواد افزودنی گفته می شود كه در طرحهای فولادسازی كاربرد دارد. مجموعه كانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی 22 كیلومتر و عرض 10 كیلومتر در فاصله 300 كیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
مركز شهرستان 140 هزار نفری خواف در فاصله 267 كیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
2095/1858

سرخط اخبار استان‌ها