۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۴۵
کد خبر: 82915715
T T
۰ نفر
داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده در مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره‌های شاهنامه در میدان فردوسی مشهد، عصر دوشنبه با حضور مدیران شهری و شهروندان هنردوست در مشهد رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، آیین بزرگداشت حكیم ابوالقاسم فردوسی عصر امروز در میدان فردوسی مشهد با حضور جمع زیادی از شهروندان و مدیران شهری برگزار شد و برنامه های مختلفی در این آیین به اجرا درآمد.
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این آیین در راستای توجه به ظرفیت‌های اصیل تاریخی و هویتی مشهد و تلفیق بیشتر ارزش‌های ملی و مذهبی در این شهر و ارج نهادن به داشته‌های غنی و اصیل ادبی برنامه ریزی و برگزار شد.
نرگس شالچیان افزود: رونمایی از نمایش داستان سیاوش برای نخستین بار به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره‌های میدان فردوسی نیز در این مراسم اجرا شد كه با بهره‌مندی از این ویژگی شهروندان و گردشگران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار مربوطه و روشن كردن دوربین تلفن همراه خود مقابل نقاشی‌های دیواری این میدان، داستان نقاشی را به صورت گویا شنیده و در ذهن خود تصویرسازی كنند.
وی ادامه داد: نقشگری (پرفورمنس) شخصیت‌های شاهنامه، اجرای نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در كنار دیوارنگاره‌های این میدان از دیگر برنامه هاست.
25 اردیبهشت ماه در تقویم ملی كشور به نام روز بزرگداشت بزرگ حماسه سرای ایران حكیم ابوالقاسم فردوسی نامگذاری شده ‌است.
7505/5132

سرخط اخبار استان‌ها