۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
کد خبر: 82911155
T T
۰ نفر

وزیر ارتباطات:

دولت همراه را هفته آینده افتتاح می كنیم

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
کد خبر: 82911155
دولت همراه را هفته آینده افتتاح می كنیم

رشت - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت همراه را هفته آینده بهره برداری می كنیم كه آغاز برآیند خدمات دولت الكترونیك است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدجواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در جلسه كمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان در رشت اظهار كرد: از شهریورماه سال 96 تاكنون، بعد از سرمایه گذاری دولت در زمینه انجام زیرساخت های اساسی برای توسعه فناوری اطلاعات، شرایط برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شد.
وی با اشاره به برنامه ها و پروژه هایی كه امروز در گیلان افتتاح شد، گفت: در همین راستا امروز از حدود 350 میلیارد تومان پروژه بهره برداری می كنیم كه نتیجه آن، پوشش همراه در همه شهرهای گیلان است.
آذری جهرمی افزود: لازم است با توجه به گردشگرپذیر بودن گیلان، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و پوشش جاده ای استان را تقویت كنیم.
وی گفت: تا پایان سال جاری برای توسعه جاده ای و روستایی و تكمیل كاستی ها در حوزه ارتباطات، 256 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه گذاری در استان داریم كه امروز، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی با بیان اینكه سرمایه گذاری در حوزه موبایل، بسیار گران قیمت است، افزود: توسعه شبكه وای فای آپلودینگ، ضروری است زیرا ظرفیت وای فای موجود، پیشرفت خوبی ندارد و تا شهریورماه امسال، ایستگاه های همراه اول كه برای 50 نقطه استان در نظر گرفته شده، باید سه برابر شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر لزوم توجه به دولت الكترونیك گفت: استقلال طلبی قوای كشور در كنار عملكرد مستقلی كه برخی دستگاه های اجرایی دارند، مانع تحقق دولت الكترونیك است و مجلس شورای اسلامی باید كمك كند؛ البته لایحه ای در این خصوص ارائه شده است.
وی دولت الكترونیك را زمینه ساز تحول عظیم در حوزه اداری كشور عنوان و خاطرنشان كرد: اجرای دولت الكترونیك موجب شفافیت، مقابله با فساد، كاهش هزینه ها و افزایش بهره وری و بازده اداره ها می شود.
به گفته آذری جهرمی، در راستای اجرای طرح دولت الكترونیك، ایران رتبه 100 جهان را دارد و با اجرایی شدن طرح های جدید در این حوزه، می توانیم به رتبه 70 برسیم.
وی ادامه داد: توسعه دولت الكترونیك، یكی از راه های چابك سازی كشور است و ما نیز تمام تلاش خود را در این بخش گذاشته ایم.
آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های دانشگاه گیلان گفت: نیاز به تحول اقتصادی با عنوان اقتصاد دیجیتال داریم، ضمن اینكه بهره وری از طریق كسب و كارهای نوپا ایجاد می شود و یكی از محل های تحقق این مهم، دانشگاه ها هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش، به طرح تكاپو و اهمیت رشد اشتغال در حوزه آی.سی.تی اشاره و اضافه كرد: طرح تكاپو باید تا سه ماه آینده، با اهداف مشخص و ظرفیت های كشاورزی، گردشگری و شهر هوشمند با شاخص گذاری آغاز شود.
آذری جهرمی گفت: هوشمندسازی مدارس به این معنا نیست كه تبلت و سیستم به دانش آموزان و مدارس بدهیم و لازم است مشاركت بخش خصوصی در این حوزه را فراهم كنیم.
وی خاطرنشان كرد: توسعه زیرساخت های فناوری مدارس هم در سال جاری در برنامه های ما قرار دارد.
راه اندازی و نوسازی سایت جدید نسل دوم، راه اندازی سایت های جدید نسل های سوم و چهارم، توسعه ظرفیت شبكه انتقال استان به میزان 355G و نیز توسعه پهنای باند دسترسی دیتا اپراتور شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی جمعا به میزان 308G از جمله پروژه هایی است كه امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
نشست با فعالان حوزه آی.سی.تی، نخبگان، دانشگاهیان، استارت آپ ها، شتاب دهنده ها، جوانان فعال در رسانه های فضای مجازی نیز عصر امروز با حضور آذری جهرمی در استانداری گیلان برگزار می شود.
7471/2007
۰ نفر