۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
کد خبر: 82910764
T T
۰ نفر
2054 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری تخصیص یافت

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در سفر هفته جاری رئیس جمهوری به این استان تخصیص 2 هزار و 54 میلیارد تومان برای تكمیل 44 پروژه مهم این استان به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان در برنامه اینستاگرامی كه عصر چهارشنبه پخش شد، افزود: حجت الاسلام و المسلمین روحانی روزهای یكشنبه و دوشنبه هفته جاری به همراه اعضای هیات دولت به خراسان رضوی سفر كردند و در این سفر پروژه هایی به بهره برداری رسید و اجرای پروژه هایی نیز در جهت رفع مشكلات استان مصوب شد.
وی اظهار كرد: اختصاص 432 میلیارد تومان در حوزه كشاورزی، 402 میلیارد تومان در حوزه منابع آب، 410 میلیارد تومان در حوزه عمران و توسعه شهری، 372 میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل، 242 میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان از جمله مصوبات سفر اخیر رئیس جمهوری به خراسان رضوی بود.
وی تخصیص 242 میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان، 89 میلیارد تومان در حوزه ورزش و جوانان، 34میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و گردشگری، 15 میلیارد تومان در حوزه آموزش عالی، 20 میلیارد تومان در حوزه آموزش و پرورش، 37 میلیارد تومان در حوزه صنعت و معدن و تجارت استان را از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهوری برشمرد.
رشیدیان گفت: در این سفر مقرر شد برای افزایش بهره وری آب 40 میلیارد تومان به احیای قنوات استان اختصاص یابد.
وی افزود: همچنین در این سفر تفاهم نامه ای با كمیته امداد برای اشتغالزایی 15 هزار مددجو با اعتبار 100 میلیارد تومان به امضا رسید.
وی اظهار كرد: در سفر مزبور مقرر شد، بانك ملی منابع مالی 50 طرح با اعتبار هزار میلیارد تومان در حوزه توسعه طرحهای اقتصادی و حمل و نقل و بانك پارسیان نیز منابع مالی هشت طرح با اعتبار 400 میلیارد تومان و 200 میلیون یورو در حوزه فولاد و نیروگاه های بادی خراسان رضوی را تامین كند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در سفر هفته جاری رئیس جمهوری به این استان 436 پروژه با هزینه سه هزار و 75 میلیارد تومان و 181 میلیون یورو به بهره برداری رسید كه 177 پروژه از این تعداد در حوزه زیربنایی و عمرانی و 59 پروژه در حوزه صنعت و كشاورزی بود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اجرای 207 پروژه با اعتبار سه هزار و 430 میلیارد ریال و 200 میلیون یورو نیز در این سفر آغاز شد.

* نتیجه مصوبات سفر سال 1393 رئیس جمهوری به این استان
رشیدیان افزود: سفر سال 1393 رئیس جمهوری به این استان به عنوان نخستین سفر هیات دولت تدبیر و امید،
131 مصوبه با 794 طرح در مجموع با اعتبار 723 میلیارد تومان در پی داشت كه این رقم در سفرهای بعدی معاونین رئیس جمهوری به هزار و 800 میلیارد تومان افزایش یافت.
وی اظهار كرد: از مجموع پروژه های نخستین سفر رئیس جمهوری به این استان تاكنون سدهای باز، چهچهه، قره تیكان، خط انتقال آب از سد ارداك به غرب مشهد و تصفیه خانه غرب این شهر بهره برداری شده است.
وی بهره برداری از بیمارستان های فریمان، خلیل آباد، بهلول گناباد، حشمتیه سبزوار و امام رضا (ع) مشهد، رفع نواقص كنارگذرشمالی مشهد، بهره برداری از كنارگذر چناران و بزرگراه فریمان به تربت حیدریه، انجام عملیات اجرایی راه آهن خواف به شم تیغ و غوریان هرات و افزایش پوشش گازرسانی روستایی از 56 درصد به 83.5 درصد را از مصوبات اجرا شده سفر نخست رئیس جمهوری برشمرد.
وی گفت: تامین و تحویل 22 دستگاه اتوبوس درون شهری مشهد، تحویل بنزین و گازوئیل یورو چهار، كمك 500 میلیارد تومانی دولت برای اجرای فاز یك خط دوم قطار شهری مشهد، پرداخت 132 میلیارد تومان برای اجرای 2 هزار كیلومتر خط انتقال آب با لوله به مزارع از دیگر مصوبات اجرا شده نخستین سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی است.
رشیدیان افزود: پارسال در 20 هزار هكتار از اراضی خراسان رضوی سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شد كه باعث صرفه جویی 90 میلیون لیتر آب در استان گردید، از سوی دیگر مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان هم در دست انجام است و ردیف اعتباری برای این بخش در بودجه امسال در نظر گرفته شده است.
وی اظهار كرد: از 10 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای پروژه كمربند سبز جنوبی مشهد نیز حدود 3.4 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی همچنین گسترش ظرفیت تصفیه خانه ها از 100 هزار متر مكعب به 300 هزار متر مكعب و امضای قرارداد 12 تصفیه خانه جدید فاضلاب، اجرای 550 كیلومتر شبكه فاضلاب در حاشیه شهر مشهد و ابلاغ 109 میلیارد تومان اعتبار به حاشیه شهر مشهد از 180 میلیارد تومان مصوب در قالب 49 پروژه را از دیگر دستاوردهای نخستین سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی برشمرد.
7489 / 6053
۰ نفر