۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
کد خبر: 82903888
T T
۰ نفر
امام جمعه موقت تهران:فساد در هر مرتبه ای زیبنده نظام اسلامی نیست

تهران - ایرنا - امام جمعه موقت تهران بر كاهش فساد در جامعه و دستگاه های وابسته نظام جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد و گفت: فساد در هر مرتبه ای شایسته و زیبنده نظام اسلامی نیست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در نشست سراسری مدیران بازرسی شهرداری تهران، كاهش نقش انسان در انجام كارها را از عوامل كاهش فساد عنوان كرد و افزود: امروز دولت الكترونیك در انجام كارهای حاكمیتی ورود پیدا كرده و نقش انسان را به حداقل رسانده است كه این كاهش نقش انسان یعنی كاهش فساد. پس اگر در این حوزه درست عمل شود، دیگر برای گرفتن یك پروانه نیاز به صرف این همه زمان و هزینه نخواهد بود.
وی شایسته سالاری و تفویض اختیار به افراد عالم و صالح را از دیگر عوامل كاهش فساد مطرح كرد و گفت: امروز شایسته سالاری مورد آسیب قرار گرفته و توصیه و سفارش ها نقش مهمی در انتصابات ایفا می كند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد : یكی از مهم ترین قدم ها برای مبارزه با فساد ، ارتقاء شایسته سالاری به معنای واقعی كلمه در كشور است و شما در سازمان بازرسی نیز به این امر مهم همت كنید و انتخاب افراد خبره و با تجربه را مورد توجه قرار دهید.
حجت الاسلام ابوترابی فرد افزود: هر چند شاكله و هویت نظام اسلامی مانع آن است كه فساد در كشور به یك فساد سیستمی تبدیل گردد اما نگرانی ها از این بابت است كه فساد در كشور به شبكه تبدیل شود.
وی تصریح كرد: مبارزه جدی با شبكه فساد سخت و دشوار است. بنابراین سازمان بازرسی شهرداری می تواند به جای فساد های موردی با شناسایی شبكه فساد، الهام بخش این امر برای دیگران باشد.
تهرام/ 1539
۰ نفر