قطر به توسعه ناوگان هوایی خود ادامه می دهد

دوحه – ایرنا – «اكبر الباكر» رییس اجرایی خطوط هوایی قطر (قطر ایرویز) با بیان اینكه این شركت از تحریم های اعمال شده 10 میلیون دلار خسارت دیده است ، گفت كه با این وجود سقوط نكردیم و به توسعه شركت برای مقابله با تحریم ها ادامه می دهیم.

به گزارش ایرنا ، الباكر دوشنبه شب در یك نشست خبری افزود: با وجودی كه پیش بینی خسارت بیشتری داشتیم به توسعه برنامه ها و سرمایه گذاری و خرید هواپیماهای بیشتر ادامه دادیم.
وی كه از سال 1997 مدیریت اجرایی شركت هواپیمایی قطر را برعهده دارد، گفت: امسال 11 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی قطر اضافه می شود و تا پایان سال 2019 هم 16 مقصد جدید در برنامه پروازی این شركت قرار می گیرد.
به گفته مدیر اجرایی قطر ایرویز ، این شركت در سال 2017 هم موفق شد 11 مقصد جدید به پروازهای خود اضافه كند.
الباكر پیش تر از افزایش تعداد پروازهای این شركت به عنوان سیاست جدید قطرایرویز برای مقابله با زیان های ناشی از تحریم های اعمال شده نام برده بود.
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96) با متهم كردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این كشور را قطع كردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.
بعد از تحریم قطر ، اكثر پروازهای شركت هواپیمایی این كشور از آسمان ایران برای انجام پروازهای خود به ویژه به اروپا استفاده می كنند.
خطوط هوایی قطر كه در سال 1993 به طور رسمی ایجاد شد اینك 200 فروند هواپیما با عمر كمتر از 5 سال در اختیار دارد و به 151 كشور پرواز می كند.
شركت هوایی قطر اسفندماه گذشته یك فروند ایرباس ''A350-1000 تحویل گرفت. این هواپیما كه 350 نفر ظرفیت و توان پرواز متوالی تا 15 هزار كیلومتر را دارد، اولین پرواز خود را به فرودگاه 'هیترو' لندن انجام داد.
شبك **خاورم**1508**1392

سرخط اخبار جهان