۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۹:۵۹
کد خبر: 82891614
T T
۰ نفر

شورای بوشهر از طرح‌های سرمایه‌گذاری حمایت می كند

۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۹:۵۹
کد خبر: 82891614
شورای بوشهر از طرح‌های سرمایه‌گذاری حمایت می كند

بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: این شورا از طرح های مطالعاتی و سرمایه گذاری برای توسعه پایدار شهری بوشهر حمایت می كند.

به گزارش ایرنا، ابوذر دهدار پنجشنبه شب در نشست شورای عالی سرمایه‌گذاری شهرداری بندر بوشهر افزود: بوشهر دارای ظرفیت‌های ممتاز در زمینه‌های مختلف و بویژه گردشگری است كه باید از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده صورت گیرد.
وی با تاكید بر استفاده از طرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی بیان كرد: بندر بوشهر با داشتن ظرفیت‌های بسیار خوب در حوزه گردشگری می‌تواند در كشور مطرح باشد كه در این ارتباط رویكرد شورای شهر نیز جذب سرمایه گذار و رونق گردشگری در شهر است.
دهدار ادامه داد: شورای پنجم برای حمایت، تسهیل و تسریع امور مربوط به سرمایه‌گذاری در شهر بوشهر و شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری اهتمام ویژه دارد و در این زمینه در بدو كار كمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری را تشكیل داد.
وی افزود: پاركینگ طبقاتی، شهربازی، هتل، اسكله تفریحی، پارك آبی و مرمت بناهای تاریخی بافت فرهنگی تاریخی از جمله فرصت های سرمایه گذاری بندر بوشهر است كه در صورت ورود سرمایه گذاران به این بخش ها آمادگی حمایت لازم از آنها وجود دارد.
دهدار اضافه كرد: انتظار داریم با تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری شاهد حضور سرمایه گذاران توانمند در این بخش‌ها باشیم.
رئیس كمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: بافت تاریخی بوشهر با ویژگی‌های منحصر به فرد هویت و شخصیت این شهر است اما هم اكنون شرایط زندگی درآن مناسب و قابل قیاس با دیگر نقاط شهر نیست.
روح الله نصرتی افزود: وضعیت سخت و ناپایدار در بافت تاریخی بوشهر حاكم است كه این امر نگاه مردم و سرمایه گذاران را به بافت كم رنگ كرده است.
وی با تاكید بر جلوگیری از واگذاری ساختمان‌های بافت تاریخی فرهنگی بوشهر به ادارات و سازمان‌ها اظهار داشت: این بافت برای كاربری فرهنگی و تفریحی توریستی باید به انجمن‌های مردم نهاد و سرمایه‌گذاران واگذار شود.
نصرتی افزود: احیای بافت تاریخی بوشهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار و به عنوان یك دغدغه بسیار مهم برای اعضای شورای شهر مطرح است.
7212/6043**