۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
کد خبر: 82862303
T T
۰ نفر
گروه لابی صهیونیستی:حضور پمپئو در وزارت خارجه به امنیت آمریكا لطمه می زند

تهران- یك گروه لابی صهیونیستی در آمریكا موسوم به «جی استریت» از سناتورهای آمریكایی خواست «مایك پمپئو» وزیر امور خارجه پیشنهادی دونالد ترامپ را تایید نكنند زیرا حضور وی در وزارت امور خارجه آمریكا به امنیت این كشور آسیب می زند.

به گزارش ایرنا، در مطلبی كه از این گروه بر روی وب سایتش منتشر شده، آمده است: پمپئو به عنوان نامزد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا برای پست وزارت امور خارجه ازحامیان جنگ های غیر ضروری و قهرمان دیپلماسی نیست.
جی استریت در این مطلب آورده است: با وجودی كه آمریكا و متحدانش به توافقی برای مسدود كردن مسیر ایران برای دستیابی به سلاح های هسته ای نزدیك شده بودند، پمپئو از دخالت نظامی حمایت كرد. وی از زمان امضای توافق ایران، در حوزه اختیارات خود از هیچ اقدامی در جهت تضعیف آن دریغ نكرده است.
مخالفت وی با توافق هسته ای در جایگاه وزیر امور خارجه به روابط ما با متحدان اصلی لطمه می زند و احتمال خروج ترامپ از توافق را افزایش می دهد؛ تصمیمی كه آمریكا را به جنگ نزدیك تر می كند.
گروه (جی استریت) كه در سال 2008 تاسیس شد، افزود: گذشته از این، پمپئو، سابقه ای طولانی در ابراز دیدگاه های جنجال برانگیز علیه مسلمانان دارد. چنین دیدگاهی بواسطه روابط نزدیكش با «فرانك گِفنی» (Frank Gaffney)، فردی كه مركز حقوقی فقر جنوبی ( یك سازمان نژادپرست درآمریكا) وی را یكی از منفورترین افراد اسلام ستیز توصیف كرده، مشكل ساز تر شده است.
این لابی صهیونیستی اضافه كرد: رویكرد خصومت آمیز وی با مذهبی كه در سراسر جهان 1.8 میلیون نفر پیرو دارد، انتخاب وی در یك پست ارشد دیپلماتیك را خطرناك می كند. وزارت امور خارجه به ریاست پمپئو به امنیت آمریكا، اعتبار بین المللی ما و مساله صلح آسیب می رساند. سناتورهای آمریكایی با تایید وی مخالفت كنند.
اروپام*9158**1572

سرخط اخبار جهان