۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۹:۲۰
کد خبر: 82862004
T T
۰ نفر

حوادث چهارشنبه سوری در قزوین 36 درصد كاهش داشت

۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۹:۲۰
کد خبر: 82862004
حوادث چهارشنبه سوری در قزوین 36 درصد كاهش داشت

قزوین-ایرنا-مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: میزان حوادث چهارشنبه سوری امسال در مقایسه با سال گذشته 36 درصد كاهش داشته كه این مهم بیانگر افزایش فرهنگ ایمنی شهروندان و برگزاری آیینی كم خطر بوده است.

ابوالفضل ذوالقدر صبح چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اطلاع رسانی مناسب رسانه های گروهی، مراقبت والدین از فرزندان و همكاری همه جانبه مسئولان آموزش پرورش و مدارس در كاهش حوادث شب چهارشنبه پایان سال نقش موثری داشت.
وی با اشاره به تعداد عملیات آتش نشانان در شب گذشته، گفت: ماموران ایستگاه های هشت گانه آتش نشانی در 40 مورد عملیات امداد و نجات حضور یافتند.
به گفته وی، 16 مورد از عملیات نیروهای این سازمان مربوط به آتش سوزی سطل های مكانیزه زباله، ضایعات چوب، لاستیك و درخت بوده است.
ذوالقدر ادامه داد: با نگاهی به آمارهای حوادث چهارشنبه سوری امسال و مقایسه آن با سال گذشته با كاهش 100 درصد حوادث خسارتی و سنگین روبرو می شویم كه این مساله به ارتقای سطح فرهنگ ایمنی و موثر از سوی شهروندان و نیز اقدام ها و تدابیر از پیش تعیین شده مراكز امدادی و فرهنگی از جمله آتش نشانی، رسانه ها، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و اورژانس بوده است.
6101/8054

سرخط اخبار استان‌ها